MatrixHD_mod

User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: MatrixHD_mod

Unread postby stargate » 03 Jun 2014 21:50

Daca te uiti cu atentie o sa vezi ca pe screenshot se observa ca in dreptul liniei CRYPT: anumite grupuri de litere sunt ceva mai luminoase ( semn ca acel canal are mai multe norme de codare ) iar sub grupul de litere ce reprezinta norma de codare din care primim lumina este prezenta o liniuta .
Caid-ul din care primim lumina este afisat in dreptul liniei CAID: ... nu cred ca ar fi spatiu in InfoBar daca s-ar dori afisarea tuturor Caid-urilor si nu am vazut skin sa afiseaze asa ceva .

Bafta
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1537
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: MatrixHD_mod

Unread postby Levy » 04 Jun 2014 06:18

Cu putina neatentie si graba, am reusit sa stric acest skin pe aparat ! :haha:
Am incercat sa-l reinstalez (mi-a aparut la pluginuri ca-l pot reinstala) s-a reinstalat, insa nu mai apare ca MatrixHD ci default, (default apare de doua ori acum !) Pe oricare-l aleg doar skin-ul default i-mi apare dupa restart.

Pana gasesc o rezolvare folosesc RED HD. Un skin foarte simplist, cred ca inca nu este terminat, cel putin asa pare daca-i umblii printre meniuri.
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: MatrixHD_mod

Unread postby stargate » 04 Jun 2014 09:34

Pentru o mai buna vizibilitate am facut cateva modificari privind culoarea si pozitia liniei ce semnalizeaza din ce norma de codare primim lumina ... nu uitati sa va faceti back-up la fisierele ce urmeaza a fi inlocuite .

MatrixHD_mod-04.06.2014.zip

Image

Image

Bafta :drink:
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
luciandan
New member
Posts: 30
Joined: 20 Apr 2014 19:44

Re: MatrixHD_mod

Unread postby luciandan » 04 Jun 2014 19:54

stargate wrote:Daca te uiti cu atentie o sa vezi ca pe screenshot se observa ca in dreptul liniei CRYPT: anumite grupuri de litere sunt ceva mai luminoase ( semn ca acel canal are mai multe norme de codare ) iar sub grupul de litere ce reprezinta norma de codare din care primim lumina este prezenta o liniuta .
Caid-ul din care primim lumina este afisat in dreptul liniei CAID: ... nu cred ca ar fi spatiu in InfoBar daca s-ar dori afisarea tuturor Caid-urilor si nu am vazut skin sa afiseaze asa ceva .

Bafta



Ce spui tu vazusem in screenshoturile tale. Pentru mine e util sa stiu ce caiduri si norme de codare mai sunt disponibile pe acel canal. Un skin care afiseaza cele enumerate de mine e HD Glass.

Oricum merci pentru munca depusa.
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1537
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: MatrixHD_mod

Unread postby Levy » 04 Jun 2014 20:39

Daca tot ne spunem parerile....
cred ca skin-ul este destul de incarcat, si ar fi mult prea mult cu acele informatii in plus.

Am pus arhiva de azi peste varza pe care am reusit s-o fac la graba si functioneaza excelent !

Thks @stargate ! :hat:
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: MatrixHD_mod

Unread postby stargate » 05 Jun 2014 07:27

Nu este intentia mea sa transform MatrixHD in HD Glass, eu mi-am propus doar un pic de aranjament , HD Glass foloseste o "caruţă" de fisiere .py suplimentare fapt ce duce la consum mare de resurse iar eu nu vreau sa introduc fisiere suplimentare in imagine .
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
luciandan
New member
Posts: 30
Joined: 20 Apr 2014 19:44

Re: MatrixHD_mod

Unread postby luciandan » 05 Jun 2014 19:11

Te inteleg... nici nu ar fi ok sa transformi skinul in HD Glass ...care intradevar contine f multe informatii, multe iutile. Personal facilitatea aia o gasesc interesanta , mai ales cand unui post i se adauga un caid nou (nedacodabil in acel moment).

merci
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: MatrixHD_mod

Unread postby stargate » 05 Jun 2014 20:43

Ar fi fost interesant dar nu stiu daca se poate face fara introducerea de noi file... cand o sa am ceva timp o sa studiez HD Glass sa vad ce si de unde isi ia informatia .
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: MatrixHD_mod

Unread postby stargate » 20 Jun 2014 13:53

Skin modificat la zi .

MatrixHD_mod-20.06.2014.zip

Bafta :drink:
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !

Return to “Plugins, Skins, Tools”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests