OSCAM si card TELEKOM

Al3xandru
Standard User
Posts: 64
Joined: 21 Mar 2022 14:03

Re: OSCAM si card TELEKOM

Unread postby Al3xandru » 13 Apr 2022 12:09

Nu-ti ajunge o singura placa video, daca nu vrei sa stai 2-3-4 saptamani in functie de model. Cauta pe cineva cu un rig de minat mai performant si da-i ceva mai mult decat scotea din minat in zilele in care iti ruleaza hashcat.
Ca idee pe un 1070ti estimarea era de 42 de zile, iti dai seama ca nu se pune problema sa-ti tii propriul PC blocat aproape o luna si jumatate. (timp care se lungeste considerabil daca pui pauza cand ai si tu ceva de facut la el etc)
Eu am renuntat (momentan) din cauza asta, mai ales ca trebuia sa dau si receiverul Gigablue inapoi.


SI inca o treaba, pe digital-eliteboard am vazut ca unii se plangeau ca avusesera probleme cu rigurile cu placi video mai noi ( inchiriate prjn vast.ai samd) in sensul ca le calculasera pana la capat si nu gasisera nimic. Topicul era din 2020 cand costa mai nimic sa inchiriezi un rig, acum parca nu mai e o treaba sa dai 1.5$ pe ora ca sa afli dupa 3 zile ca a dat cu virgula.

Si desigur mesajul in engleza stricata "i found my one on 99,82 no kidding" mi-a cam pus capac :hehih:
Al3xandru
Standard User
Posts: 64
Joined: 21 Mar 2022 14:03

Re: OSCAM si card TELEKOM

Unread postby Al3xandru » 23 Apr 2022 20:36

O intrebare pentru cunoscatori: am fost alataieri in vizita la un prieten care are inca in functiune un receiver din prima serie Dolce HD (Kaon fara PVR, cele mari cu cardul mascat de o clapeta) si bineinteles ca l-am rugat sa dam un ochi la boxID si ins7e -am descoperit ca la el ins7e se termina cu 00000000 (opt zerouri). Cardul este si el foarte vechi, scrie Dolce pe el si pe spate scrie NDS. Stie cineva de ce ins7e se termina cu 00000000 la receiverele astea?

Return to “OScam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests