Ce se mai poate vedea pe 39E?

ABC Recepţie TV-Sat
ABC Reception Sat TV
Al3xandru
Standard User
Posts: 64
Joined: 21 Mar 2022 14:03

Ce se mai poate vedea pe 39E?

Unread postby Al3xandru » 04 Apr 2022 19:45

In vreme ce hashcat rontaie m-am apucat cu receiverul Gigablue sa scanez pe 39E. In afara de pachetul Dolce am mai gasit pachetele codate Bulsatcom, A1 (Bulgaria) si Tring (Albania) plus vreo 3 grecesti FTA.
Cu o linie de test s-a deschis imediat Bulsatcom (merge bine) iar Dolce se chinuie. A1 si Tring sunt in bezna.

Acum nu ca as avea de gand sa ma apuc sa invat albaneza dar curiozitatea imi da ghes: A1 si Tring merg in share? Chiar as vrea sa vad cum arata niste stiri la astia :hehih:
Al3xandru
Standard User
Posts: 64
Joined: 21 Mar 2022 14:03

Re: Ce se mai poate vedea pe 39E?

Unread postby Al3xandru » 05 Apr 2022 10:40

Sensul intrebarii era daca se mai decodeaza vreunul din pachetele astea? Adica sa nu caut lapte de unicorn si antricot de manticora la Mega, gen :hehih:
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2946
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: Ce se mai poate vedea pe 39E?

Unread postby ASiX88796 » 05 Apr 2022 12:13

»
Eu momentan nu am antenă disponibilă pentru acea poziție ca să verific dar nu prea cred că merge și altceva, nu de alta dar canale cu sunet dublat în albaneză (ei nu folosesc subtitrări) nu prea se caută.
Ar trebui să meargă ERT 1,2,3 pentru că sunt codate BiSS și codurile respective se pot calcula.
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
Al3xandru
Standard User
Posts: 64
Joined: 21 Mar 2022 14:03

Re: Ce se mai poate vedea pe 39E?

Unread postby Al3xandru » 05 Apr 2022 13:56

Ma gandeam ca sharuiesc albanezii pentru diaspora lor.

Intre timp am indentificat un canal FTA in pachetul lor si mi-am clatit ochii cu niste stiri albaneze. E haios ca limba are niste asemanari punctuale cu romana (unele cuvinte si pronuntii sunt identice) - te uiti si din cand in cand intelegi brusc ceva, dupa care nu mai intelegi nimic. E o experienta inedita, sunt secvente in care zici ai un moment de deruta mintala si brusc nu mai pricepi romaneste :haha:

Return to “ABC Recepţie TV-Sat”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests