probleme la instalarea CCCam-ului ?

darian
New member
Posts: 11
Joined: 13 Oct 2013 17:36

Re: probleme la instalarea CCCam-ului ?

Unread postby darian » 21 Oct 2013 11:32

Buna,...dMd
Astazi am reusit sa scanez cei 4 sateliti care-i am: Thor, Sirius, Hotbird si Astra19,2, si vreau sa zic ca mi-a gasit peste 2000 de canale.
Ca sa le sortez imi va lua ceva timp,dar nu asta vroiam sa spun de fapt, ci ca am vazut in mesajul precedent ca ai scris: Pentru HD+ iti recomand versiunea 2.3.0 la CCcam, focusul deschide cu oricare alta insa HD+ poate face figuri (nu am cardul respectiv dar stiu ca deschide cu vers. 2.3.0si m-am gandit ca datorita unor oameni ca voi: dMd,stargate,zmeura,etc care va dati interesul sa testati cat mai multe receptoare, abonamente ,CCCam-uri, etc si sa explicati si celor care nu au cunostinte de linux (momentan) nici macar cit un bob de mazare,....sa ajut si eu forumul cu ce pot.
De aceea am zis ca : daca vrei ,... iti trimit eu o kartela de HD+ germania ca sa ai cu ce testa un an iar pt cei care vor mai avea intrebari , sa-i puteti ajuta cu cat mai mult.
Daca esti de acord cu oferta mea atunci trimite-mi un mail pe adresa asta catalinco2000@gmail.com si un nr de tel.
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2945
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: probleme la instalarea CCCam-ului ?

Unread postby ASiX88796 » 21 Oct 2013 12:37

.
Cartelele marcate ca Vers. HD 03 nu merg cu nici un SoftCAM. Doar cele ver HD 01 (alb) sau HD 02 (negru).
Versiunea HD 01 merge cu CCcam 2.2.0, 2.2.1 şi 2.3.0
Versiunea HD 02 merge doar cu CCcam 2.3.0

Image
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: probleme la instalarea CCCam-ului ?

Unread postby dMd » 21 Oct 2013 16:51

@darian iti multumesc in numele tuturor pentru aprecierile pozitive, nimeni asa cum e normal nu le poate avea pe toate si mai ales nu le poate sti pe toate, insa cu ajutorul tuturor ce frecventam acest forum ne putem invata unul pe celalalt, asta e menirea unui forum. E foarte greu ca cineva sa detina setari universale (si nici nu e posibil) pentru receptoarele ce se perinda de-a lungul anilor prin mana userilor, insa prin deductie si cu ajutorul comunitatii putem face imposibilul posibil. Cel mai important este ca o comunitate sa ramana receptiva la tot ce e nou si sa intindem o mana de ajutor (in limita cunostintelor) oricui ne solicita asta si atunci cand este nevoie. Inca odata iti multumesc pentru gest.. insa toti avem minim un card local si testam, consider mai important sa impartasim cunostintele acumulate despre aceste carduri pe rubricile dedicate ale forumului, sa reusim sa facem ca aceste localuri sa ruleze cat mai bine. Deja dai o mana de ajutor forumului chiar si atunci cand ne spui ce configuratie si ce emu ruleaza stabil in urma testelor facute de tine, poate un CCcam.cfg la cardurile tale pe care sa il corectam impreuna ne poate ajuta sa ne completam reciproc, pana la urma nu conteaza unde ruleaza cardul si testele facute ci rubricile forumului sa aibe tutoriale utile.
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.
darian
New member
Posts: 11
Joined: 13 Oct 2013 17:36

Re: probleme la instalarea CCCam-ului ?

Unread postby darian » 30 Oct 2013 18:28

Salut,...
Gigablue 800SE Plus cu imagine de OpenMips (27.10.2013) si CCCam 2.3.0.
Cartela de Focus merge,.... dar HD+ Germania intuneric.
Cartela HD+ Versiunea 03.
Am incercat si cu CI+ si in Cardreader ,....... nimic nu misca
Cind o pun in TV Samsung cu CI+ se face imediat lumina.
Cind o pun in Receptor Gigablue 800SE Plus.... intuneric bezna.
Poate cineva sa-si dea niste pareri unde gresesc sau poate mai trebuie ceva instalat ?..
Niste ideii ajutatoae ....
Mersi.... :notw:
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: probleme la instalarea CCCam-ului ?

Unread postby zmeura » 30 Oct 2013 18:36

Scria mai sus:
ASiX88796 wrote:.
Cartelele marcate ca Vers. HD 03 nu merg cu nici un SoftCAM...]

Banuiesc ca nu ai ce sa ii faci,nu merge.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: probleme la instalarea CCCam-ului ?

Unread postby dMd » 30 Oct 2013 21:07

HD+ HD03 (1860/Sat)

ATR: 3F FF 95 00 FF 91 81 71 A0 47 00 44 4E 41 53 50 31 39 30 20 4D 65 72 51 32 35 4F
CAID: 1860
Providers:
id: ? , name:
ECM: not ok (chip-pairing)
EMM: not ok (chip-pairing
)


Oscam Wiki
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.

Return to “Gigablue SE Plus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests