Imagini GigaBlue 800UE Plus

User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: Imagini GigaBlue 800UE Plus

Unread postby dMd » 28 Mar 2016 11:33

OpenMips 5.3 GigaBlue800 UE Plus

DOWNLOAD : openmips-5.3-gb800ueplus
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Imagini GigaBlue 800UE Plus

Unread postby andym02 » 28 Mar 2016 17:01

Curiozitatea nu m'a slabit sa verific / instalez aceasta img . OpenMips 5.3 GigaBlue800 UE Plus .

Image

Skinul si bootlogo cu care vine img. sunt foarte ciudate , asa le percep , asa ca primul lucru care l'am facut , a fost schimbarea lor . :tong:

Image

Am verificat'o in fuga , scanat pe cablu si satelit , puse emu .....etc , intr'un cuvant este OK .

Image

In concluzie s'o tina tot asa , s'avem suport , ca vorba aia ..... mai sunt useri care s'au innoit in perioada asta si nu'i frumos sa fie dezamagiti .
:hehih:
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Imagini GigaBlue 800UE Plus

Unread postby andym02 » 26 Apr 2016 18:03

O img cu totul straina aparuta luna aceasta este OpenESi .
Eu unul n'am auzit pana acum de aceasta img , cei care's mai vechi posibil sa stie .
openesi-2.0-gb800ueplus-20160403_usb.zip

Este o prezentare a la copy / paste .
Image
Ce'am inteles din prezentare , s'ar zvonii c'ar fi f. buna , acum cine stie , timp sa fie si ne ocupam de ea . :agree:
Image
Image
Image
Image
Image

:hehih:
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Imagini GigaBlue 800UE Plus

Unread postby andym02 » 29 Apr 2016 15:57

Am ramas dator cu cateva amanunte vis a vis de img. OpenESi , metota copy / paste nu'i ceva sanatos , probabil unii o vad normala :tong:
Dupa ce instalati img se fac anumite setari minimale , dupa care fiecare doreste sa faca lumina pe anumite canale , este un picut cam diferit fata de alte img cu care ne'am obisnuit .
La un prim remember pe img Mips x.x foloseam acel fisier PLI pentru a avea acces la emulator , pe aceasta img. se foloseste extra-url-OpenESi , se copie pe un stik si se instaleaza in rec. ( nu stau sa explic ce si cum ) .
Se da un restart la receptor , mergem in Meniu > Esi Panel > OK > Softcam Panel > OK > La Select Cam1 din butoanele de pe telecomanda ( < > ) alegem cu ce vrem sa rulam > Start pe butonul verde ....si'om vedea luminitza
:hehih:

Image

Image

Image

Image

Ce'am observat , este o img destul de OK , cu multe skin , plugin .....etc , se misca f. bine , este chiar placuta ochiului .

:agree: :goodj
.
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Imagini GigaBlue 800UE Plus

Unread postby andym02 » 02 May 2016 07:55

Se da un restart la receptor , mergem in Meniu > Esi Panel > OK > Softcam Panel > OK > La Select Cam1 din butoanele de pe telecomanda ( < > ) alegem cu ce vrem sa rulam > Start pe butonul verde ....si'om vedea luminitza

Asa este luminita s'a facut cu oscam , in schimb pe CCcam n'a vrut sa faca servici , am observat ca scriptul preinstalat de ei n'ar avea / contine locatiile corespunzatoare .

emuname = CCcam 2.3.0
binname = CCcam_2.3.0
startcam = /var/bin/CCcam_2.3.0 -t -C /var/etc/CCcam.cfg
stopcam = killall -9 CCcam_2.3.0

Ce'o cauta acea " setare " var , in locul usr ... si fara acest " var " , a vrut cumva sa ne verifice , sau vre'un chinez novice in ale compilarii a omis .... :tong:

I'am administrat cateva modificari / redenumiri si a'nceput sa faca servici. :hehih:

Asa arata varianta modificata :

emuname = CCcam
binname = CCcam
startcam = /usr/bin/CCcam -t -C /etc/CCcam.cfg
stopcam = killall -9 CCcam


O fi bineeee , o fi rauuuu ..... astept completari / comentarii , cu argumente ! :hehih:

:goodj :goodj :goodj
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Imagini GigaBlue 800UE Plus

Unread postby andym02 » 10 Oct 2017 18:19

In ultima vreme , defapt din luna august " OpenMips " nu a mai scos nici-o img pentru gama G.Blue , cred ca tot in acea perioada cei de la Team-Red ( care au scos img oficiala ptr G.Blue ) s-au hotarat sa continue cu "aceiasi" img sub o alta denumire . Astfel si-a facut aparitia Team Blue , pentru inceput pare destul de buna , chiar surprinzator de buna , o mica prezentare aici :

TeamBlue 6.1 OE-A 4.1

TeamBlue Information :
> TeamBlue E2 is based on openPLi and only build for GigaBlue STB's.
> TeamBlue E2 is build by private people and is not linked in any way to GigaBlue or Impex-Sat.
> TeamBlue will have no own forum to discuss issues about the teamBlue image.
> We recommend gigablue-support.org for general discussion.
> Issues related to enigma2 of teamBlue image should be opened in our gitlab repository of enigma2.
> Issues related to the skin of teamBlue image should be opened in our gitlab repository of the skin.

Bootlogo :
Image

Un screenshot din rec .
Image

Persoanele care doresc sa aduca completari bune sau rele sunt asteptati :hehih:

Return to “Gigablue UE Plus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests