Skin-uri

User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Skin-uri

Unread postby stargate » 30 Oct 2013 13:48

Pentru mine imaginea Enigma2 preferata este openATV iar skin-ul favorit se numeste Beyonce_F1, skin-ul este creat de catre @Matrix10 pentru imaginea Dream Elite si personalizat pentru VU+ Duo, cu putina rabdare l-am adaptat pentru Optibox EVO M7 punandu-i si logo ODIN.
Skinul este modificat doar pentru folosinta personala si nu se poate posta pentru ca este supus copyright-ului.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Skin-uri

Unread postby stargate » 27 Mar 2014 23:52

Azi m-am jucat un pic cu skin-ul default din imaginea OpenVIX ... am redimensionat Infobar, am modificat cateva fisiere .py , am repozitionat si adaugat unele widget-uri

Ce a fost
Image

si ce a ajuns :)
Image

o sa ma mai joc un pic cu el :juggle:
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Skin-uri

Unread postby stargate » 28 Mar 2014 15:09

Forma finala a InfoBar a ramas aceasta :

Image
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1537
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Skin-uri

Unread postby Levy » 04 Jun 2014 06:28

Red HD, un skin simplist, care pare neterminat daca-i umblii prin meniuri

Image

Image

Image

Image

Image
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Skin-uri

Unread postby andym02 » 05 Jun 2014 07:44

Observ ca toata lumea se inghesuie pe Matrix hd_mod , este un skin placut , care'ti afiseaza multe detalii insa tot la fel de bun este si PLI-HD_mod ...afiseaza cam tot ceea ce ne intereseaza , ....mai putin varsta ... :hehih:

:tnks: :tnks: :tnks:
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Skin-uri

Unread postby stargate » 05 Jun 2014 08:15

Nu cred ca se inghesuie lumea pe MatrixHD, nu cred sa fie mai mult de 3 persoane care il folosesc si este bataie de cap sa-l modific mereu dar a inceput sa-mi placa si daca il fac pentru mine m-am gandit ca poate si altii vor ... DAR nu am obligat pe nimeni sa-l foloseasca. Nu pot fi facut raspunzator pentru eventualele neplaceri si am avertizat tot timpul sa se faca backup la fisierele ce urmeaza a fi inlocuite.
Orice skin poate fi facut sa afiseze informatiile care le consideram necesare dar mai conteaza si aspectul ... majoritatea aparatelor lansate in ultimul an au "forta" necesara sa duca un skin mai aspectuos. Fiecare este liber sa-si aleaga skinul care il reprezinta si îi bucura ochiul.
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !

Return to “Plugins, Skins, Tools”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests