Marime Font Subtitrare La Media Player

User avatar
nikifres
New member
Posts: 32
Joined: 15 Oct 2013 12:47

Marime Font Subtitrare La Media Player

Unread postby nikifres » 10 Mar 2014 11:49

cum se poate mari fontul la subtritrare la media player an enigma2, si pentru afisarea corecta diacritice, limbi slave/central europene (iso-8859-2), numai cu codul asta ar afisa corect diacritice romanesti, eu am ancercat si nu am reusit nimik an orice imagine an orice skin la evo3. :hat: :noidea:
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Marime Font Subtitrare La Media Player

Unread postby stargate » 10 Mar 2014 13:04

Dau ca exemplu imaginea AXAS ... pentru a modifica anumiti parametri pentru subtitrare ( culoare font, dimensiune, pozitie, etc ) intri in Meniu/ Setup/ System/ Subtitle settings , pentru diacritice trebuie ca fisierul encoding.conf sa fie potrivit cerintelor tale.
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
nikifres
New member
Posts: 32
Joined: 15 Oct 2013 12:47

Re: Marime Font Subtitrare La Media Player

Unread postby nikifres » 10 Mar 2014 15:40

am reusit cu afisarea corecta diacritice, limbi slave/central europene (iso-8859-2) cu mkvtoolnix, editez fiecare film mkv an parte, ai introduc si subtritrarea an film direct, si cu fontul am rezolvat la imaginea openspa-3.00-e3hd-20140301 cu skinul instalat Dmconcinnity Hd Bbss 2.1 All, an sistem/receiver setup/sistem/subttitle setting/subtitle font size exemplu 48 si sa marit fontul fara sa mai fac alte modificari ,,openspa are media center cel mai stabil ,si pentru filme este ok, ati da voie la multe setari, si an plus vede montat si hdd extern ,exemplu un terra segate, ce alte playere de filme si media center din alte imagini nu miroase asa ceva . :hat: :hello2:

Return to “Plugins, Skins, Tools”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests