Oscam emulator ?

Moderator: config

maramures
Standard User
Posts: 69
Joined: 10 Feb 2014 00:05

Oscam emulator ?

Unread postby maramures » 09 Mar 2015 21:29

Salut! Am instalat E2 Open ATV pe un Amiko 8900.Ca si oscam are versiunea 9963 in pagina webif la Readers apare la device scris emulator: ce caid trebuie sa punem in el ? al localului nostru? Am vazut acolo trecute mai multe caiduri si identuri. Multumesc!
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Oscam emulator ?

Unread postby zmeura » 10 Mar 2015 09:59

E o versiune de oscam care are si emulator inclus,adica poate sa deschida din fisiere cu chei.Caid-urile sunt deja puse pentru ce se deschide din chei,insa nu mai e mare lucru de vazut.
Poti pune un fisier cu chei si vezi ce se mai deschide,dar vei apare cu acele caid-uri ca fiind "locale" si daca nu separi cumva pe grupuri astfel inca sa fie "vazute" doar de dvbapi-ul tau si sa nu le dai in share vei avea probleme legate de traficul generat prin server.
Bineinteles ca se poate sa le si dai altora daca te lupti cu liste de sid-uri,insa asa cum am zis: nu prea merita la ce se mai deschide.
Varianta optima e sa opresti acel reader si sa iti pui tu ce aveai de obicei.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
maramures
Standard User
Posts: 69
Joined: 10 Feb 2014 00:05

Re: Oscam emulator ?

Unread postby maramures » 11 Mar 2015 19:42

Ok. Am sa opresc readerul.Mai am o intrebare:am useri care au timp bun pe unele caiduri, stau 1sec.2 si intra altii cu timp mai mare.Cum pot rezolva problema ca sa ramana cei cu ecm-ul mai mic? Multumesc!
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1537
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Oscam emulator ?

Unread postby Levy » 11 Mar 2015 21:19

Daca tot opresti readerul emu, mai bine instaleaza-ti un oscam curat fara emulator.

Ca sa ramana cel cu ECM mai mic activeaza LOADBALANCER si seteaza-l pe fastest readers first.
Bineinteles si asa are o perioada cand loadbalancer "invata" si va deschide din mai multe directii, pana in momentul in care si-a facut statisticile, dupa care se va misca extrem de rapid.
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image

Return to “Enigma2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests