Recuperare parola la o arhiva RAR. Are idee cineva ?

PC
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1538
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Recuperare parola la o arhiva RAR. Are idee cineva ?

Unread postby Levy » 03 Jan 2016 21:32

Are cineva idee cum se desface o parola la o arhiva rar de peste 700Mb ?
As prefera o aplicatie Linux, dar daca nu exista as testa si o aplicatie pe Win.

Am incercat cateva variante pana acum fara succes. Nu am rabdare cativa ani sa vad o parola la o arhiva RAR.
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: Recuperare parola la o arhiva RAR. Are idee cineva ?

Unread postby dMd » 04 Jan 2016 08:23

Code: Select all

cRARk este utilitarul de linie de comandă pentru Win32, al cărei scop principal este de a recupera parola uitată în arhive RAR.

Versiunile rar / WinRar 2.x-3.x-4.x până la 4.0 sunt acceptate.

Rrețineți că nu aveți nici o șansă de a sparge parole necunoscute (mai mult de 6-7 simboluri) dacă nu aveți informații suplimentare despre ele.

Caracteristici ale cRARk includ:
- Unul dintre cel mai rapid software-ul RAR de recuperare a parolei, foloseste extrem de optimizat MMX și SSE codul
- Optimizare pentru ultimele instrucțiuni x86: AVX, XOP, AES-NI pentru Intel Sandy Bridge și procesoare AMD Buldozer
- Suport de RAR recuperare a parolei pe NVIDIA GPU folosind tehnologia CUDA, și folosind OpenCL, la NVIDIA și AMD / ATI GPU
- Multi-volum, cu auto-extragere, criptat antet suport arhive
- Limbajul PCL unic, care este extrem de eficient în cazul în care utilizatorul isi aminteste orice informație despre o parolă uitată


Sursa
Download: cRARk

... verifica arhiva cu un antivirus si pe virustotal.com. Cat de rapid este programul sau cat de bine isi face treaba nu stiu ca nu am avut probleme cu arhivele.
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.

Return to “PC”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests