Oscam binar

User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: Oscam binar

Unread postby dMd » 29 Dec 2017 11:45

oscam-svn11397-mipsoe20-webif-libusb-oscam-emu-patched.tar.gz

Code: Select all

|  Addons   : WEBIF WEBIF_LIVELOG WEBIF_JQUERY TOUCH HAVE_DVBAPI READ_SDT_CHARSETS CS_ANTICASC WITH_DEBUG WITH_LB CLOCKFIX WITH_EMU
|  CONF_DIR = /etc/tuxbox/config
|  Protocols: NEWCAMD CCCAM CCCSHARE CONSTCW
|  Readers  : NAGRA CONAX VIACCESS DRE
|  CardRdrs : PHOENIX INTERNAL SMARGO SMART

oscam-svn11397-sh_4-webif-oscam-emu-patched.tar.gz

Code: Select all

|  Addons   : WEBIF WEBIF_LIVELOG WEBIF_JQUERY TOUCH HAVE_DVBAPI READ_SDT_CHARSETS CS_ANTICASC WITH_DEBUG WITH_LB CLOCKFIX WITH_EMU
|  CONF_DIR = /var/keys
|  Protocols: NEWCAMD CCCAM CCCSHARE CONSTCW
|  Readers  : NAGRA CONAX VIACCESS DRE
|  CardRdrs : INTERNAL
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.
User avatar
alexz
Standard User
Posts: 344
Joined: 10 Dec 2013 05:58

Re: Oscam binar

Unread postby alexz » 29 Dec 2017 14:28

Prietene,ti-am cerut anul trecut un oscam,mi-ai facut unul minimal doar cu ce ti-am cerut,a trecut peste un an de folosinta si merge de rupe.
Orice versiune noua,bloca dupa putina folosinta.
I-ti multumesc colega.
Daca ti-as da detaliile la modulele minimale folosite(in PM),mi-ai putea face si o versiune EMU minimala?
Uite si o captura:
Asta cand ai timp,nu e graba. Multumesc frumos.

https://ibb.co/eNtFCG
User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: Oscam binar

Unread postby dMd » 29 Dec 2017 14:42

Ma bucur ca esti multumit de versiunea aia de oscam, totusi iti recomand sa nu folosesti fisier css pe el ca mie personal nu prea imi place cum arata in imaginea aia, e mai ok skinul defaut (cel de la Gorgone) .. parerea mea. Normal ca poti sa imi spui ce module doresti compilate, eu ce postez pe forum, incerc sa il fac cat mai minimal, dar sa cuprinda si modulele de interes general. Daca ai defint deja ce module doresti ... spune-mi si iti fac unul sper la fel de ok.
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.
Swerige
Standard User
Posts: 127
Joined: 16 Mar 2014 16:43

Re: Oscam binar

Unread postby Swerige » 29 Dec 2017 14:52

@dMd, multumim pentru sprijinul acordat.
Versiunea postata astazi, oscam-svn11397-sh_4-webif-oscam-emu-patched.tar.gz, contine suficiente module pentru un utilizator "basic" ? De acestea nu-i nevoie? Ar trebui sa functioneze cu SoftCam.key?
Nagra: yes
Irdeto: no - no EMM support!
Conax: yes
Cryptoworks: no - no EMM support!
Seca: no - no EMM support!
Viaccess: yes
NDS Videoguard: no - no EMM support!
DRE Crypt: yes
TONGFANG: no - no EMM support!
Bulcrypt: no - no EMM support!
Griffin: no - no EMM support!
DGCrypt: no - no EMM support!
Sunt produsul unei societati plictisite
User avatar
alexz
Standard User
Posts: 344
Joined: 10 Dec 2013 05:58

Re: Oscam binar

Unread postby alexz » 29 Dec 2017 15:00

dMd wrote:Ma bucur ca esti multumit de versiunea aia de oscam, totusi iti recomand sa nu folosesti fisier css pe el ca mie personal nu prea imi place cum arata in imaginea aia, e mai ok skinul defaut (cel de la Gorgone) .. parerea mea. Normal ca poti sa imi spui ce module doresti compilate, eu ce postez pe forum, incerc sa il fac cat mai minimal, dar sa cuprinda si modulele de interes general. Daca ai defint deja ce module doresti ... spune-mi si iti fac unul sper la fel de ok.

Ok,nu stiu ce e aia un fisier css,te rog sa dai detalii sa stiu si eu,apoi oscamul a venit cu acel skin,nu am modificat nimic.
oscam-@alexz_christmas_edition-sh_4-webif
Las in PM configurarea. Multumesc frumos.
User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: Oscam binar

Unread postby dMd » 29 Dec 2017 15:14

@Swerige
Asa cum am spus si mai sus ce imi place mie nu trebuie sa fie pe plcaul tuturor, eu incerc sa includ doar modulele uzuale si cel mai des folosite de un utilizator. Autohtonele noastre locale cel mai des intalnite sunt nagra si conax, nu cred ca are rost sa includ irdeto sau NDS Videoguard pentru ca dolce nu merge in alt receptor, sky DE trebuie sa stii ce si cum, iar cine stie isi compileaza singur, irdeto.. cam rar printre incepatori, modulul camd este scos pt ca nu prea am vazut sa folosesca cineva liniile L .. etc. In consecinta am facut un compromis si am lasat tot ce este frecvent utilizat de majoritatea, obtinand un oscam cat mai mic. Daca se doreste si alte module decat cele incluse in oscamul postat se poate semnala in rubrica curenta si se rezolva, eu asa am vrut sa arate sectiunea, cu discutii pro si contra despre testele personal facute cu diferite versiuni, sugestii creative unde fiecare sa contribuie macar cu o idee.
..PS - oscamul fiind compilat cu patch emu stie si softcam.. insa inainte de a pune unul incerca sa vezi ce deschide si fara nimic pus. :chrtree:
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.
User avatar
alexz
Standard User
Posts: 344
Joined: 10 Dec 2013 05:58

Re: Oscam binar

Unread postby alexz » 29 Dec 2017 15:28

Corect ce ai scris mai sus. Apoi am o intrebare,in oscamul SH4 postat de tine se afla 2 fisiere: oscam si oscam-svn11397-sh_4-webif-oscam-emu-patched.Care e diferenta? Vad ca ambele sant EMU.
User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: Oscam binar

Unread postby dMd » 29 Dec 2017 15:35

Doar fisierul oscam simplu (cel de 906 kb) este binarul, oscam-svn11397-sh_4-webif-oscam-emu-patched.build este un fisier text, il poti deschide cu orice editor de text, acolo vezi ce are compilat si locatia config. In folderul doc ai exemple de setari ale oscamului
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.
User avatar
alexz
Standard User
Posts: 344
Joined: 10 Dec 2013 05:58

Re: Oscam binar

Unread postby alexz » 29 Dec 2017 17:29

Da,am revenit la versiunea veche facuta de tine,acesta de azi blocheaza receptorul sh4 din cauza resurselor reduse al receptorului probail.
Am lasat PM.
Swerige
Standard User
Posts: 127
Joined: 16 Mar 2014 16:43

Re: Oscam binar

Unread postby Swerige » 29 Dec 2017 21:09

Doriti sa ne ajutati cu fisierele de configurare (macar oscam.conf) "ca la carte" pentru aceste versiuni de OScam Emu. Eventual sa fie postate pe aria adecvata?
Sunt produsul unei societati plictisite

Return to “OScam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests