AU Powervu key oscam emu

Toor
Banned
Banned
Posts: 152
Joined: 04 Jan 2019 10:51

Re: AU Powervu key oscam emu

Unread postby Toor » 31 May 2021 18:25

Da,foarte corect si cu totul de acord,un AU setat corect e mult mai ok decat direct sa deschida de pe net in secunda 2 fara key si aici intradevar depinde de o adresa actualizata la timp ceea ce exista,nu toate dar sant adrese actualizate la orice schimbare.
Era chestia doar daca cineva dintre voi a reusit sa faca readerul sa ia direct key de pe net.
Si e o treaba interesanta sa deschizi tot ce e pe key fara Softcam.key nu?
Daca se scria despre asta aici,nu mai postam eu si sant unii care nu stiu sa seteze corect AU sau chiar sa modifice/schimbe un fisier softcam.key si atunci deschid direct de pe net daca au net.
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1541
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: AU Powervu key oscam emu

Unread postby Levy » 31 May 2021 19:43

Nu stiam despre asa ceva, adevarul e ca de ani de zile nu mai caut informatii de acest gen, insa cred ca era mai ok sa fie un alt topic, pentru ca cititul unui fisier, nu are nici o legatura cu Au facut din datele pe care receptorul le culege din fluxul de date de pe satelit.

Si mai offtopic, chiar rog un moderator sa stearga daca crede de cuvinta.
Teste nu o sa fac in acest domeniu, am cautat un motor H-H prin tara si cel mai ieftin am gasit peste 500 RON, cea ce nu mi se pare corect, din moment ce pe ultimul receptor am dat o suma aproximativ la fel de mare, care are un procesor quad core, memorie ram etc.. si nu cred ca tehnic poti compara (la pret) un asemenea device cu un motor cu pozitioner. Am scris o aplicatie de pozitioner, cred ca acum vre-o 10-15 ani,(in Borland Pascal la aceea vreme :haha: ) cred ca stiu bine despre ce este vorba.
Iar fara sa misti farfuria, nu vad cum as putea face teste pe diferiti sateliti. Am cateva farfurii, doua montate, si inca cateva niciodata montate (am ceva colectie :hehih: ), as putea sa le trec printr-un switch diseq, dar chiar nu mai am chef de asa ceva. Timpul nu-mi ajunge nici pentru proiectele pe care le consider importante.

Revenind la discutia de mai sus, cred ca aproape oricine de pe acest forum ar putea sa-si scrie un script care sa-si descarce key-le, pe care nu am idee la ce le-ar putea folosi, si sa le execute in cron, de cate ori vrea pe zi, sau chiar la cateva secunde, sa aiba cel mai fresh fisier de key.. :haha: :haha: :haha:

Sper sa nu para rautacios sau irascibil felul in care m-am exprimat, poate e putin doar obosit.. :hat:
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
Toor
Banned
Banned
Posts: 152
Joined: 04 Jan 2019 10:51

Re: AU Powervu key oscam emu

Unread postby Toor » 01 Jun 2021 05:44

Ai dreptate,motoarele H-H au iesit din peisaj iar IPTV-ul l-a inlocuit. Pacat.
Eu am un H-H de peste 10 ani,functioneaza impecabil si acum de la 90E la 30W caci mai mult nu se roteste.
Daca cedeaza,voi fi foarte dezamagit. Daca maine va scoate pe piata un comerciant de domeniu H-H nou,si sar pe el.

Return to “OScam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests