ajutor setari oscam

User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4516
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: ajutor setari oscam

Unread postby zmeura » 10 Jun 2014 23:24

Nu are legatura userul si parola aia cu ce discutam, le-ai pus pe aceleasi in linia F si eu nu am de unde sa stiu de ce.
Schimba-le in linia F din cccam.cfg si pe readerul din oscam cu altceva. Ceva de genul:
F: user parola 2 0 1 { 0:0:2 }

Si in oscam din webif mergi la Readers, pe readerul care il ai creat, apesi Edit reader si schimbi si acolo user: user si password: parola. Dai Save in josul paginii si apoi de sus Shutdown-Restart.

Poate e o greseala sau o ciudatenie aparuta si trebuie sa incerci si asta cu schimbarea user/parola pe linia de schimb, la oscam neaparat din webif.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
vio90
New member
Posts: 8
Joined: 09 Jun 2014 13:25

Re: ajutor setari oscam

Unread postby vio90 » 11 Jun 2014 08:25

Iti multumesc pt clarificari,eu am crezut ca userul si passwordul trebuie sa fie acelea cu care te loghezi prin ftp la receiver :bang: ,greseala mea!incerc cand ajung acasa sa schimb userul si passwordul sa vad ce iese.iti multumesc inca odata esti singurul care are suficienta rabdaree sa-mi raspunda,pacat ca spiritul de hobby a disparut de mult din forumuri,toti le stiu pe toate ,se presupune si ca tu le stii si de aici mai departe raspunsuri in 2 peri sau la misto.Toata lumea te trimite la citit.ok citesc si daca totusi nu inteleg nu se gaseste niciunul sa te lumijneze?la noi se pare ca nu,in afara de tine si alti 2-3.de aceea iti multumesc pt timpul acordat(care pt fiecare e scurt si pretios ) si pt atentia acordata.Sa aio zi buna!!! :drink:
vio90
New member
Posts: 8
Joined: 09 Jun 2014 13:25

Re: ajutor setari oscam

Unread postby vio90 » 11 Jun 2014 21:14

Domnule Zmeura,
Sa-ti dea Dzeu sanatate,am reluat setarile am schimbat oscamul cu ultima versiune pt SH4 si cu setarile periate de tine dup a restart merge!!!!! Mii de multumiri. O seara buna sa ai!
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4516
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: ajutor setari oscam

Unread postby zmeura » 11 Jun 2014 22:20

Sa traiesti bine! :hehih:
Sa ne anunti daca iti face update la Focus in cccam cu linie trasa din oscam. Eu zic ca face, ramane sa confirme cineva. Altfel ma bucur ca ai facut singur cu sfaturi primite aici si nu ti-a facut altcineva prin teamviewer, numai asa poti sa inveti cate ceva, nu daca iti face tot altul.
Plus ca nu ti-a fost rusine sa intrebi, multi se feresc sa intrebe tocmai din cauza misto-urilor mult raspandite pe la noi. La "noi" la romani, zic.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"

Return to “OScam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 109 guests