Sfaturi incepatori oscam (si nu numai)

ASiX88796
Gold User

Re: Sfaturi incepatori oscam (si nu numai)

Unread postby ASiX88796 » 24 Aug 2017 09:03

»
Eu am făcut așa:

- în fișierul oscam.services
[caid_0500]
caid = 0500
provid =
srvid =

- în fișierul oscam.server
[reader]
*
*
services = !caid_0500
*
*
*
Prin această metodă nu accesez CAiD 0500 de pe readerul respectiv.
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
andym02
Advanced User

Unread postby andym02 » 24 Aug 2017 14:19

Pentru ca oscamul cere "haotic" chiar de il setam noi "la sange", pe langa metoda prezentata mai sus care rezolva problema rapid, ar mai fi una ce necesita putina atentie si migala, e posibil ca rezultatele sa fie satisfacatoare . Pe fiecare reader in parte setam caid & ident-ul cardului sau dupa caz cardurile pe care dorim sa le luam din acel reader, prin aceasta setare oscamul va cere din acel reader doar acele CAID-uri adaugate, ( ce nu punem nu va cere ) la fel putem adauga filtrarea cu ajutorul services pe fiecare reader si nu in ultimul rand dupa ce ne-am organizat cat de cat ce avem de luat si de dat , setam pe user ce reader , ce caid & ident si ce services dam in share . Repet, e o metoda mai greoaie si necestita putin timp sa ne facem services cu pachetele dorite pe provideri , sa cautam caid-ul care ne interesaza sa le luam din fiecare reader.. etc . In plus sunt CAID-uri comune (Digi RO, DigiHU,... Focus, TVR, XXX..) ale mai multor provideri si acolo nu prea avem ce face decat sa acceptam ignore si sa lasam filtrarea oscamului sa-si spuna cuvantul

succceeeessssss !!! :goodj
alex07
New member

Unread postby alex07 » 25 Aug 2017 10:10

Da,multumesc pentru sfaturi, vreau filtrarea respectiva pentru programele franceze de pe Astra 0500:032830,030B00;1811:003311,003315 , le deschid merg cateva secunde dar se blocheaza, daca stiti ceva setari cu care functioneaza fara intreruperi va rog sa le pune-ti aici sau pm .

Multumesc !

Return to “OScam”