Linii gratuite

Emulatoare
Rokky
Standard User
Posts: 71
Joined: 17 Jul 2019 08:30

Re: OScam WebIf Last Channel settings

Unread postby Rokky » 22 Feb 2021 19:07

Prietene,sant linii de test publice,si un copil le gaseste pe net,nu am schimburi,stai linistit.
Scrie pe google free c line si vei avea o gramada.Si exemplele continua.
Sant linii de test de o ora pana la 24 ore cu putin noroc. Si si mai interesant ce mai deschide din liniile publice de test este ca deschide ....dar asta i-ti dau doar in PM,nu pot posta aici.Asa ca....
Apropo,sant aplicatii free pe net,actualizeaza oscamul fara batai de cap,programezi la o anumita ora si gata,crede-ma,eu am uitat sa mai pun o linie in receptor de peste 30 zile,ce am merg cu ecm sub 300ms :) soarta.... Hai sa-ti dau un pont de la unul doar din `n` programe gratuite:
Image
Image
Image
Rokky
Standard User
Posts: 71
Joined: 17 Jul 2019 08:30

Linii gratuite

Unread postby Rokky » 23 Feb 2021 06:27

Pentru ca am fost intrebat de3 catre un coleg de ce am lasat la vedete in foto de mai sus ip-urile de la liniile C,vin cu o precizare,sant linii de test luate de pe net,la o simpla cautare free c line pe google.De aia nu le-am bruiat in foto.
Cat despre linii,exista pe E2 Linux programe.Eu personal de mai bine de o luna nu am mai umblat la receptorul pe care vizionez.
Am instalat si programat la o anumita ora din zii sa-mi scrie linii pentru vizionare.Programele sant facute de araboi si le gasiti pe net daca stiti ce sa cautati. Bafta la zapping!!! :goodj
O poza face cat o mie de cuvinte: PS: rog moderatorul sa nu stearga postarea sa se poata lamurii cilegul ce m-a intrebat de foto postat mai sus ca ce vor spune colegii de schimb linii,nu,nu am schimburi.Iau linii free de pe net. Apoi mai exista un emu(nu dau nume) nu cccam sau oscam care cu o adresa doua pusa unde trebuie si cu un restart de emu ai linii noi actualizate de test foarte bune cu ecm sub 300ms pe toti satelitii. Posibilitati sant,sa ai receptor pe linux E2 si sa sti ce si unde sa cauti. Asa ca....
Iar despre foto actuael,sant setate sa se stearga la 24h. Bafta.

Image
Image
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2946
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: Linii gratuite

Unread postby ASiX88796 » 23 Feb 2021 11:34

»
@Rokky - Te rog fi mai atent la Regulament Forum întrucât ai încălcat de mai multe ori 04. Evitaţi posturile offtopic.
Dacă într-un post se vorbește despre OScam Last channel atunci nu deturnăm discuția către Linii gratuite. În topicul despre Wicardd discutăm despre Wicardd și nu despre gBox.
Discuțiile sunt libere, îți poți exprima părerea și experiențele tale dar respectând Regulament Forum.

Ți-am mutat postarea despre linii gratuite din OScam WebIf Last Channel settings în acest nou topic Linii gratuite.
Pe viitor te rog respectă subiectul discuției.
Pentru subiecte noi deschizi topic nou în categoria corespunzătoare.
Succes!
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
Rokky
Standard User
Posts: 71
Joined: 17 Jul 2019 08:30

Re: Linii gratuite

Unread postby Rokky » 23 Feb 2021 12:31

Na,asta e,varsta isi spune cuvantul,da inca e bine si asa...
Multam fain ca le-ai mutat si mi-ai deschis rubrica noua.
Daca santeti interesati,va mai arat si alte programe gratuite.
Vorba lu nepotu meu,pai daca e gratis,de ce sa mai platesc la astia un abonament?
Eu nu,eu sant setat pe vechi,merg pe 2 abonamente autohtone dar....mai arunc si eu cu ochiul in ograda nemtilor,englejilor daca tot e gratuit. :hehih:
Rokky
Standard User
Posts: 71
Joined: 17 Jul 2019 08:30

Re: Linii gratuite

Unread postby Rokky » 23 Feb 2021 13:10

Acest program de mai jos este si mai complex dar si cu mult mai multe posibilitati,pe langa scrierea de linii free mai are multe altele,gen emu,i-ptv chiar pe 15 zile,etc.

Image
Image
Image
Image
Image

Mai caut azi sa vad ce mai gasesc pe net.
Swerige
Standard User
Posts: 127
Joined: 16 Mar 2014 16:43

Re: Linii gratuite

Unread postby Swerige » 23 Feb 2021 13:32

Cum se numeste pluginul si pe ce versiune de E2 functioneaza?
Sunt produsul unei societati plictisite
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2946
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: Linii gratuite

Unread postby ASiX88796 » 23 Feb 2021 13:43

»
ATENȚiE !!!
Dacă instalați plugin-uri care au dreptul să vă modifice CCcam.cfg și să se conecteze pe alte servere externe să nu fiți surprinși că conturile voastre și parolele devin publice! Este un risc pe care vi-l asumați!
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
Rokky
Standard User
Posts: 71
Joined: 17 Jul 2019 08:30

Re: Linii gratuite

Unread postby Rokky » 23 Feb 2021 14:22

Cand spui ca: conturile voastre și parolele devin publice!
La ce cont sau parola faci referire? Din calculator sau din receptor?

Daca te referi la cont bancar,nu am asa ceva ca nu stiu sa umblu cu card,pana si telefonul am fix de la romtelekom.
Daca te referi la receptor,am parola pe el.Prima data cand instalez o imagine,intru la:
meniu/configurare/sistem/retea si acolo schimb parola.
Nu vad ce ar putea lua de la saracie :)
A,da,de pierdut vor avea doar cei ce vand linii pe bani si nu un pasionat ce experimenteaza pluginuri noi.
Parerea mea.
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2946
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: Linii gratuite

Unread postby ASiX88796 » 23 Feb 2021 14:52

»
Hai să-ți explic băbește.
Dacă eu îți dau ție o linie, ca să te uiți de pe cardul meu, iar tu o bagi în receiverul tău, unde ai instalat nu știu ce plugin de nu știu unde luat care să-ți modifice CCcam.cfg, oscam.server, etc, există riscul ca EU să mă trezesc cu serverul MEU atacat de enșpemii de indivizi care încearcă să se conecteze.
Totodată, cine știe ce mai "exportă" pluginul respectiv din rețeaua ta (receiver, PC, router, etc). Chiar dacă tu nu ești afectat în niciunfel, toți ceilalți care au date stocate pe dispozitivele tale sunt supuși riscului de a fi atacați într-un fel sau altul.

Tot ce vreau eu să semnalez, la modul general, este să aveți grijă la ce instalați pe dispozitivele din rețeaua proprie.
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
Rokky
Standard User
Posts: 71
Joined: 17 Jul 2019 08:30

Re: Linii gratuite

Unread postby Rokky » 23 Feb 2021 15:28

Da,cred ca am inteles....cu toate ca nu cred asa ceva daca ai parola pe receptor iar la oscam ai port: user si parola
Insa la mine ca pasionat si tester,una e receptorul principal cu card in el si cu linie locala(user si parola) in alt receptor din casa si totul pe ip intern si alta e receptorul pe care ma joc si experimentez imagini ca openatv,openpli,pure2,opentr,openbh,blackhole,openesi pkteam si exemplele continua,pun imaginea,testez pluginuri,experimentez apoi sterg imaginea si selectez doar pluginurile ce mi se par ok si le folosesc pe o imagine curata(folosesc multiboot cu peste 12 imagini instalate) iar aceea imagine curata si cu pluginurile ok testate sant pe un receptor REPET care e doar de teste,fara card sau linii de la altcineva,e un receptor DOAR pentru vizionare proprie.
Sper ca m-am facut inteles.

Return to “Emulatoare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests