VU+ ZERO 4K sau VU+ SOLO SE V2 (S2+S2)

Other Receivers
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1538
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

VU+ ZERO 4K sau VU+ SOLO SE V2 (S2+S2)

Unread postby Levy » 27 Jun 2018 17:56

Buna !
Nici nu stiam unde sa scriu acest post, pentru ca este vorba de doua receptoare diferite.
Primul este 4K dupa cum i-i spune si numele insa cu un procesor ARM (2x1500Mhz), iar al doilea nu este 4K insa are un procesor MIPS (2x1300Mhz).

Intrebarea ar fi care ar fi candidatul pentru un nou receptor de satelit, mai ales ca diferenta de pret intre ele nu este semnificativa.
Procesoarele ARM functioneaza corect cu imagini enigma2 ? Un server functioneaza corect pe ele etc ??? Intrebari de necunoscator.
Are cineva una din aceste receptoare ? Care ar fi avantajele si dezavantajele lor ??

Multumesc pentru toate raspunsurile pertinente ! :hat:
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
lao
Advanced User
Posts: 524
Joined: 07 Oct 2013 06:33

Re: VU+ ZERO 4K sau VU+ SOLO SE V2 (S2+S2)

Unread postby lao » 27 Jun 2018 20:42

Pot sa-ti dau o parere mai generala.
Am solo4k si duo2, ambele cu maximum de tunere si oscam. Imagini VIX si pe arm si pe mipsoe
Daca fac abstractie ca solo4k are tunere fbc si ca e 4k (chestii pe care le folosesc), sunt mai multumit de duo2. Solo4k mai crapa enigma, mai imi face surprize din cand in cand.
Experienta este cel mai dur profesor, pentru ca intai iti da testul si apoi iti spune care era lectia. - Vernon Law
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1538
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: VU+ ZERO 4K sau VU+ SOLO SE V2 (S2+S2)

Unread postby Levy » 28 Jun 2018 06:19

Multumesc de raspuns, chiar de asta i-mi era "frica" de procesoarele ARM... :tnks:
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image

Return to “Other Receivers”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests