Telekom CI+ !!!

Cable
dic_star79
Standard User
Posts: 246
Joined: 08 Oct 2013 19:47

Telekom CI+ !!!

Unread postby dic_star79 » 24 Aug 2015 07:53

Pentru cei care folosesc de la Telekom servicii de televiziune prin cablu digital, respectiv DVB-C , incepand cu luna septembrie , abonatii au la dispozitie si C.A.M.uri CI+, doar pe DVB-C nu si pe DTH momentan. Se pot achizitiona pana la 4 CI+ pe un abonament, primul este in custodie. Chiria este 5 lei per CI+ .
dic_star79
Standard User
Posts: 246
Joined: 08 Oct 2013 19:47

Re: Telekom CI+ !!!

Unread postby dic_star79 » 24 Aug 2015 20:24

Ce echipamente sunt compatibile cu CI+ de la Telekom ? Televizorul trebuie sa aiba modul CI+ cu versiunea de soft 1.2 sau mai noua 1.3, televizoarele cu o versiune mai veche de soft 1.2 nu vor functiona. Printre televizoarele compatibile se numara urmatoarele marci :
-Samsung
-Sony
-LG
-Panasonic
-Sharp
-Philips
-Metz
-Loewe
User avatar
Meridian
Gold User
Posts: 2314
Joined: 24 Sep 2013 12:43
Location: Andromeda

Re: Telekom CI+ !!!

Unread postby Meridian » 25 Aug 2015 08:54

Si pe satelit cand va fi posibil un CI+?
******* Ich weiss, dass ich nichts weiss, und darum weiss ich mehr, als andere wissen! *******
Image
dic_star79
Standard User
Posts: 246
Joined: 08 Oct 2013 19:47

Re: Telekom CI+ !!!

Unread postby dic_star79 » 25 Aug 2015 09:27

De satelit nu am auzit nimic, o sa întreb .
dic_star79
Standard User
Posts: 246
Joined: 08 Oct 2013 19:47

Re: Telekom CI+ !!!

Unread postby dic_star79 » 27 Aug 2015 21:22

Începând cu dată de astăzi se pot procesa cereri pentru abonații care sunt pe rețeaua de fibră FTTX și doresc un C.A.M CI +.
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1538
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Telekom CI+ !!!

Unread postby Levy » 27 Aug 2015 22:39

FTTX exista doar in cateva orase din tara ! Cred ca se pot numara orasele pe degetele de la doua maini.

De vre-o 8 ani sint clientul RTC (acum Telekom), in cei opt ani nici macar nu au incercat sa creasca viteza la internet, cum face orice alt provider din tara, ba din contra, nici infrastructura nu a fost deloc imbunatatita. Si sa vrei mai mult, nu ti se poate oferi. Ce e si mai tare, platesti pentru un internet de kko. (10mb) ca si clientul care are 100 Mb/s. Nu mi se pare corect, ca platind aceasi factura, unul sa aiba 10 Mb/s iar altul 100 !

Deci asta cu FTTX este o oferta de nisa, care acopera foarte putini potentiali clienti.
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
dic_star79
Standard User
Posts: 246
Joined: 08 Oct 2013 19:47

Re: Telekom CI+ !!!

Unread postby dic_star79 » 28 Aug 2015 06:00

Este infrastructură FTTX în 20 de orașe și nu peste tot, mai sunt cartiere fără infrastructură FTTX , doar ADSL / VDSL . Știu despre ce vorbești , și eu tot de la ei am pe ADSL și nici eu nu sunt mulțumit ca plătesc la fel ca cel care are 100 Mbps .
User avatar
SuperSonic
Advanced User
Posts: 620
Joined: 03 Oct 2013 18:50

Re: Telekom CI+ !!!

Unread postby SuperSonic » 01 Nov 2015 20:42

Am trecut pe fibra si m-am abonat la televiziunea lor cu Cam CI+. Sunt multumit.
Am bagat cablul si camul in receiverul Vu+ Duo2 cu BlackHole si merge fara probleme. Evident canalele nu merg date in share dar asta se stia.

Image

Image

Image
guzy
New member
Posts: 32
Joined: 13 Oct 2013 07:01

Re: Telekom CI+ !!!

Unread postby guzy » 01 Nov 2015 21:17

aspeorocopolus wrote:FTTX exista doar in cateva orase din tara ! Cred ca se pot numara orasele pe degetele de la doua maini.

De vre-o 8 ani sint clientul RTC (acum Telekom), in cei opt ani nici macar nu au incercat sa creasca viteza la internet, cum face orice alt provider din tara, ba din contra, nici infrastructura nu a fost deloc imbunatatita. Si sa vrei mai mult, nu ti se poate oferi. Ce e si mai tare, platesti pentru un internet de kko. (10mb) ca si clientul care are 100 Mb/s. Nu mi se pare corect, ca platind aceasi factura, unul sa aiba 10 Mb/s iar altul 100 !

Deci asta cu FTTX este o oferta de nisa, care acopera foarte putini potentiali clienti.


Pai daca ai 10 Mb zi mersi .
La mine in sat au maxim 2 Mb, din care maxim atins la descarcare 1,72 Mb , ca restul maninca tehnologia adsl .
In satul vecin au 6-8 Mb si platesc jumatate decit noi.
Asta e telekom , cum ajunge un alt operator in sat am si plecat de la iei ,nici nu ma uit in spate . :hat:
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1538
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Telekom CI+ !!!

Unread postby Levy » 01 Nov 2015 22:37

guzy wrote:....cum ajunge un alt operator in sat am si plecat de la iei ,nici nu ma uit in spate . :hat:


Crede-ma ca voi face la fel !

Au venit sa-mi reinnoieasca contractul, care nu a fost reinnoit niciodata. Le-am spus ca nu vreau sa ma leg la cap cu obligatii contractuale. Mi-au spus ca nu se poate altfel, ca astea sint noile reguli.

Le-am spus ca atunci sa ma deconecteze daca considera ca nu sint un client care sa vrea sa joace dupa reguile lor.
De cateva luni discutia asta, nu m-au deconectat nici acum. Cand ma gandesc cat de multi semneaza un nou contract, probabil mult mai prost decat cel pe care il aveau inainte, pentru ca a tinut vrajeala cu obligativitatea de a semna un nou contract..... Jalnic cand incerci sa-ti pastrezi clientii captivi cu asemenea porcarii.

In contract este specificat, ca dupa derularea perioadei contractuale obligatorii, contractul se deruleaza automat in continuare chiar daca nu semnezi un nou contract.

Daca se continua cu indolenta de pana acum, cred ca am sa renunt benevol la serviciile lor.
___________________________________________________________________________________
Parintii mei de vre-o doua saptamani, au si nu prea au internet, iar telefonul fix este complet mort...
Acum doua saptamani am sunat la ei, au trimis o echipa, a verificat, si au promis ca o sa trimita o alta echipa, pentru ca problema este in retea. Asta acum doua saptamani....
Vineri i-am sunat din nou, sambata dimineata a venit acelasi om cu acelasi texte, o sa trimita o echipa sa rezolve problema.
Sint curios cand li se va rezolva problema.

Nu cred ca o firma este atat de josnica incat sa-si trateze clientii care au vre-o 10 ani de platit facturi (niciodata cu intarziere) in asemenea hal, efectiv i-i doare-n cot de parerea clientilor.

Degeaba s-a schimbat stapanul firmei atata vreme cat angajatii au ramas aceasi oameni indolenti, selectati pe pile (ca doar asa puteau ramane in RTC), fara o umbra de profesionalism sau doamne fereste, simtul datoriei.

Si noi incercam sa vorbim de FTTX, CI+ si alte minuni ?

Iaca mi-am varsat naduful si nu e offtopic ! :drink:
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image

Return to “Cable”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests