Liga I şi la RCS-RDS

User avatar
delta2k2
Site Admin
Posts: 1990
Joined: 11 Sep 2013 15:18
Location: Over the rainbow ...

Liga I şi la RCS-RDS

Unread postby delta2k2 » 25 Jul 2014 23:32

Ring scrie că RCS-RDS şi Look TV au ajuns la o înţelegere, iar meciurile din Liga I, transmise pe Look, vor fi văzute şi de abonaţii RCS-RDS.

''Din ce ştiu eu, RCS-RDS va prelua până la urmă cele două posturi, Look TV şi Look Plus, care transmit Liga I, pentru că nu îşi permit să îi scape din mână pe abonaţii pe care îi au acum'', a declarat Dumitru Dragomir, fost preşedinte LPF, pentru Ring.
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2950
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: Liga I şi la RCS-RDS

Unread postby ASiX88796 » 26 Jul 2014 01:55

»
Vineri, 25 Iul. 2014, 13:41 CityNews.ro a publicat un comunicat al celor de la LookTV conform căruia nu sa ajuns încă la nici o înţelegere pentru distribuirea în reţeaua RCS-RDS.
Chiar dacă dorința noastră este ca toți abonatii rețelelor RCS&RDS să beneficieze în aceleași condiții, fără discriminare, ca și cei din rețelele de distribuție similare, de posturile LOOK TV şi LOOK Plus, la această oră, din păcate, nu există nicio înțelegere în acest sens.
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4516
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Liga I şi la RCS-RDS

Unread postby zmeura » 26 Jul 2014 10:39

Astia de la RCS sunt mai suparaciosi de felul lor,nu cred ca o trasmita meciurile.Nu stiu de cati abonati ar avea nevoie cei de la Look sa iasa pe plus la afacerea asta,dar cred ca fara RCS nu au sanse.Imi aduc aminte de Telesport,parca ei si-au vandut meciurile altor televiziuni si pana la urma au si inchis sandramaua.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
cristianionut
New member
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2014 06:33

Re: Liga I şi la RCS-RDS

Unread postby cristianionut » 05 Aug 2014 08:22

Se pare ca si Dolce nu se inghesuie la meciuri:
http://www.fanatik.ro/bomba-conspiratie ... ad-image-0
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4516
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Liga I şi la RCS-RDS

Unread postby zmeura » 05 Aug 2014 10:57

Rezista maxim 1 an cu cati abonati au acum pe UPC si Orange, apoi vor vinde in pierdere numai sa se scape de belea. :)
Am vazut ceva rezumate pe Digi Sport si mi s-a parut ca filmeaza cu camere putine si reluarile sunt foarte neinspirate,chiar proaste.Pare treaba facuta de amatori.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2950
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: Liga I şi la RCS-RDS

Unread postby ASiX88796 » 05 Aug 2014 13:12

»
La sfârşitul lui 2013, situaţia abonaţilor era aproximativ aceasta:
- 3.000.000 RCS-RDS/DiGi
- 1.500.000 UPC/FocusSat
- 1.500.000 Romtelecom/Dolce
-----------------------------
6.000.000 în total

Dacă iSB a plătit aproximativ 30.000.000 € pe an, de unde îşi scoate banii? Clar mai vin şi bani din reclame dar tot aşa de clar este şi că nu toţi abonaţii activează pachetul Fotbal.
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
User avatar
delta2k2
Site Admin
Posts: 1990
Joined: 11 Sep 2013 15:18
Location: Over the rainbow ...

Re: Liga I şi la RCS-RDS

Unread postby delta2k2 » 05 Aug 2014 13:51

Ar mai fi şi :

”În aproximativ două săptămâni, abonaţii noştri vor vedea din nou partide din prima ligă. Mai sunt de pus la punct câteva detalii. Compania noastră va anunţa în curând parafarea înţelegerii dintre cele două părţi. Ne bucurăm că putem să le facem abonaţilor o astfel de surpriză”, au declarat, în exclusivitate pentru SportNews.ro, surse din conducerea companiei RCS & RDS.
tase1963
New member
Posts: 13
Joined: 01 Aug 2014 08:19

Re: Liga I şi la RCS-RDS

Unread postby tase1963 » 05 Aug 2014 15:06

eu am gasit asta
"Da, este adevărat. Momentan există doar un acord verbal între noi şi cei de la RCS & RDS, unul care sperăm să se concretizeze cât mai repede. Dacă lucrurile vor merge bine, până la 1 septembrie abonaţii companiei vor putea să urmărească meciurile din Liga 1. Nu vrem să ne mai hazardăm, avem exemplul Romtelecom, unde credeam că totul este bine, dar negocierile au eşuat lamentabil când credeam că ne aflăm în linie dreaptă. Suntem păţiţi, ca să zicem aşa", au declarat pentru ProSport surse de la Look TV.
User avatar
delta2k2
Site Admin
Posts: 1990
Joined: 11 Sep 2013 15:18
Location: Over the rainbow ...

Re: Liga I şi la RCS-RDS

Unread postby delta2k2 » 06 Feb 2015 13:19

Începînd cu luna februarie, posturile Look TV şi Look Plus vor face parte din pachetul de bază oferit clienţilor de televiziune prin cablu şi satelit al RCS&RDS. Fanii fotbalului românesc vor putea urmări în continuare cele două posturi în direct toate cele 9 meciuri ale fiecărei etape din Liga 1, precum şi partidele din cadrul Cupei Ligii.

Noutatea adusă de acest parteneriat îl reprezintă însă producţia meciurilor ce va fi asigurată pentru ambele staţii de televiziune de către compania RCS&RDS.

"Pe lîngă extinderea distribuţiei, cele două posturi TV depun eforturi constante de îmbunătăţire a programelor oferite, pregătind surprize cu privire atît la conţinutul legat de fotbal şi alte sporturi, cît şi la cel legat de producţiile de entertainment proprii şi achiziţionate. Astfel, noi formate de reality şi de entertainment vor intra în curînd pe cele două posturi, Look TV şi Look Plus, dar şi o serie de filme şi seriale achiziţionate de la parteneri de renume din categoria companiilor mari de producţie".

Începînd din acest an, meciurile din Liga 1 se vor vedea în reţelele Telekom, RCS&RDS, UPC România, Focus Sat, Orange TV şi Ines IPTV.


Comunicatul emis de Intel Sky Broadcast

Return to “DigiTV (RCS)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests