Steaua

Sport
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Steaua

Unread postby stargate » 01 Oct 2013 22:06

Am trecut si eu ceai ca poate se mai uita si copii pe aici si nu era o ora potrivita pentru beutura ... dar este clar bem de suparare .
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Steaua

Unread postby zmeura » 03 Oct 2013 07:41

Deşi este în continuare la închisoare, Gigi Becali nu se dezminte şi a anunţat că va face un nou gest umanitar înduioşător. Astfel, Steaua va dona două goluri, dintre cele patru goluri primite cu Chelsea, unui azil de bătrîni, pentru că n-are ce să facă cu ele şi oricum o înfrîngere cu 2-0 e suficientă pentru ce vrea ea să facă în Champions League. Adică să mai bifeze un meci.

“Am vrut să aştept să vină ninsorile şi inundaţiile, ca să le fac o surpriză la sinistraţi, dar nu mai am răbdare. Pac, pac!”, a declarat Becali. “Le-am zis lu’ Meme şi lu Reghe să ia golurile şi să nu le mai văd! Să le dea la bătrîni, la orfani, la zdrenţe şi nenorociţi, că noi n-avem ce să facem cu ele! Aşa sînt eu, Gigi Becali, generos! M-ai înţeles! Tot ce primesc, dau mai departe!”.

Aşa cum era de aşteptat, beneficiarii celor două goluri, rezidenţii căminului de bătrîni “Viorel Lis” au declarat că îi mulţumesc lui Gigi Becali şi vor păstra golurile cu sfinţenie, ca pe ceva valoros. “Mulţumim domnului Becali că ne-a dăruit aceste goluri. Dacă nu ni le dădea dumnealui, noi n-am fi primit niciodată două goluri de la Chelsea. Pentru că nici măcar noi n-avem o apărare atît de varză ca Steaua”.

http://www.catavencii.ro/Steaua-va-dona ... _9388.html
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Steaua

Unread postby zmeura » 03 Oct 2013 14:19

“Bănel Nicoliţă: «Mă laşi? Autogol din ăsta, când eşti singur cu poarta goală, poate să dea oricine»”
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Steaua

Unread postby zmeura » 11 Oct 2013 06:53

Laurențiu Reghecampf continuă războiul cu presa. „Nu cred că Digi Sport sau Digi în general ar trebui să accepte anumiți oameni”, a comentat antrenorul Stelei în direct la Digi Sport, precizând că „noi, Steaua și eu, am fost prezenți la orice activitate DigiSport”.

Reacția lui Reghecamppf vine după ce Andrei Vochin, redactor-șef adjunct la Gazeta Sporturilor, și-a exprimat un punct de vedere critic la adresa antrenorului Stelei.

Ce a spus Andrei Vochin la Radio GSP:

„Reghe ne arată tot mai mult că are doar un bun preparator fizic. Nu găsește soluții tactice. Are lacune mari și explicabile. Vine din Germania, unde pe vremea lui nu se punea accent pe tactică, în special la echipele mici unde a jucat. El a crescut în cultura nontacticizării.”

„Reghecampf nu mai are nici credibilitate în fața grupului. Când cei reprezentați de soția lui joacă, iar alții nu, apar probleme. Când era perceput ca un om corect, a avut rezultate. Tactic, Reghecampf nu arată că poate schimba multe, iar acum tinde să piardă și motivaționarea”.

Ce a comentat Reghecampf:

„Eu nu cred că Digi Sport sau Digi în general ar trebui să accepte anumiți oameni, care își duc anumite războaie prin intermediul lor. Atunci se va schimba foarte mult situația. Eu, cât sunt la Steaua, acest om și acest ziar nu vor mai intra niciodată.”

„El e controlat de altcineva, sau de alți oameni, el iese în pagină cu interesul altor oameni și încearcă să facă niște lucruri care nu-și au rostul. Nu cred că DigiSport trebuie să accepte aceste lucruri, pentru că noi, Steaua și eu, Laurențiu Reghecampf, am fost prezenți la orice activitate pe care DigiSport a avut-o cu noi”


http://www.paginademedia.ro/
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
franta
Standard User
Posts: 457
Joined: 24 Sep 2013 17:51

Re: Steaua

Unread postby franta » 12 Oct 2013 11:31

andrei vochin e de la gsp si e se supara pe digi ?!!
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Steaua

Unread postby zmeura » 12 Oct 2013 11:46

Mananca o paine si el la Digisport,e invitat acolo la emisiuni.L-a deranjat pe Reghe ca e prezent si comenteaza cand transmit cei de la digi meciurile Stelei.
De exemplu l-a facut cu ou si otet pe 1 octombrie cand Steaua a luat-o urat de la Chealsea:

De la 17:45 Radu Naum ii invita pe telespectatori sa intre in Fotbal Club. Intr-o editie speciala, dedicata meciului Steaua – Chelsea, el va comenta, alaturi de Andrei Vochin si Bogdan Mara.....


http://www.finantistii.ro/media/digi-sp ... lsea-80795
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Steaua

Unread postby zmeura » 02 Dec 2013 08:27

"Comentariul" meciului Steaua-Petrolul de pe Catavencii:

D: Noi, petroliștii, sperăm că Steaua va juca doar în 11 oameni pe teren. Adică, băieții ăia în negru să nu aibă, la fel ca-n etapele anterioare, chiloți în roșu și albastru.

P: Noi, steliștii, sperăm ca exemplul nostru să fie urmat de toate echipele din fosta ligă a lui Mitică: dacă noi, cu finanțatorul închis în pușcărie, am reușit să câștigăm campionatul, să ajungem în grupele Ligii Campionilor și să ne batem în continuare pentru titlu, de ce nu s-ar întâmpla le fel și cu echipele plătite din bani publici?

Primii sosiți la fața locului sun MIhai Radu, care va transmite din cocheta areană a Halftime, București, și Patrick André de Hillerin, care a prins un loc în tribunele Istru Pub, singurul loc din Tulcea unde berea și fotbalul pot coexista pașnic.

Mihai: În tribună a apărut și Cătălin Botezatu, un găzar notoriu.

Dragoș: Nici n-a început meciul, că au și apărut primele violențe la adresa suporterilor din Ploiești.

Mihai: După confruntarea cu jandarmii, suporterii Petrolului își confrimă renumele: Lupii galbeni în față și maro la spate.

Mihai: Ce meci e ăsta, frate: lupii galbeni paznici la oi?

Dragoș: Comentatorul de la Digi: se pare că a existat un conflict între fanii Petrolului și Jandarmi. Nu, băiatule, nu a fost un conflict. Jandarmii au oprit autocarele, au dat pe toată lumea jos și au început să dea în stânga și în dreapta.

Dragoș: La Steaua Nikolic e titular. Deci, luăm cel puțin un punct...

Patrick: Noi, iugoslavii...

Mihai: Suporterii steliști au vrut ca meciul să se joace în Ghencea. Le e mai la îndemînă să nu vină pe Ghencea decît să nu vină pînă la mama dracu' pe Național Arena.

Patrick: Încerc să comentez cât mai puțin. Pentru noi vorbesc rezultatele, nu ziariștii...

Dragoș: Mutu e în țară. Unde este Laura Andreșan?

Mihai: Regreatabilă eroare din partea Jandarmeriei: i-au bătut pe găzari crezînd că e vorba de protestatarii de la Pungești.

Patrick: Prima fază periculoasă a Stelei are loc la 30 de metri de poartă. Asta înseamnă să stăpânești terenul.

Patrick: Petarde pe teren! Cruduțo, Costea nu joacă azi!

Mihai: Suporterii sînt rugați să nu mai arunce cu petarde. Sînt destule pe teren.

Patrick: Cineva de la Petrolul a tras pe lângă poartă. S-ar pute să fi fost cea mai mare ocazie a echipei lui Contra.

Mihai: Să nu uităm, Steaua-Petrolul e meciul din încheierea regalului fotbalistic de azi: FC Universitatea Craiova - Minerul Motru (2-0).

Dragoș: Încă vorbesc la telefon cu suporterii bătuți de jandarmi. Unii nu și-au găsit toți dinții, dar întreabă ce se întâmplă în Ghencea...

Patrick: Probabil că la telefon meciul pare interesant. La televizor nu e.

Dragoș: Ca să nu dăm mai mult de trei goluri, Contra a început doar cu Camara în ofensivă. Cică Hamza va fi introdus în ultimele 20 de minute, să nu dea mai mult de două goluri.

Patrick: Steaua știe că este urmărită de spionii celor de la Chelsea, așadar joacă slab, pentru a-i ameți.

Patrick: E bine că Nikolic n-a borât încă, văzând culoarea galbenă de pe caroseria ploieștenilor.

Dragoș: Cred că dacă știa Contra că Nikolic va fi titular, ar fi trimis în teren o echipă mai ofensivă. Adică, Hamza în locul lui Pacanha, gen...

Dragoș: Dacă se enervează, Adi Popa poate da o fugă până la suporterii Petrolului, să le spună scorul. Sunt pe centura Bucureștiului, întorși din drum de jandarmi. Oricum, jucătorului nu i se va simți lipsa...

Dragoș: Hoban i-a tras una lui Lemn Tănase: asta-i pentru cum ai jucat cu grecii, Tase!

Dragoș: Să le mai spunem oamenilor care-i treaba: 0-0, Steaua încearcă să aducă a echipă de Champions League. Nu-i iese!

Patrick: Meciul e din ce în ce mai încins. Nu m-am mai plictisit așa de la meciul naționalei.

Mihai: Gigi l-a sunat pe Luțu să-i mai aducă rapid un televizor. Celălalt a avut un defect din fabricație: dacă dai cu el de perete, se sparge.

Patrick: Din nou, fotbaliștii nu pot ține ritmul impus de comentatori. Cine, totuși, e preparator fizc la DigiSport?

Mihai: Dacă parada de 1 Decembrie ar fi avut loc mîine, jandarmii defilau cu pulanele pline de sînge.

Dragoș: Reghe l-a sunat pe Cârțu cu zece minute înainte de pauză. Vrea să știe schema cu autobaza...

Patrick: Steaua greșete mult continuând să se poziționeze ca echipă a armatei. Dacă s-ar rebrandui ca echipă a DNA ar avea și Evenimentul Zilei alături.

Mihai: Momente ale jocului cînd suporterii se bucură că există și DigiSport 2 și 3.

Dragoș: Hațegan scoate un galben pentru Alcenat. Până la al doilea e doar o chestiune de timp... Adevărul e că Tănase s-a zbătut frumos, de parcă ar fi avut-o între picioare pe Cruduța...

Dragoș: Pecanha culege centrarea lui Latovlevici. Într-o primă fază, a vrut să-i dea mingea lui Nikolic, s-o atingă și el. A renunțat. Dacă bora pe el?

Mihai: Se joacă foarte tacticizat. Sau, mă rog, cum se zice cînd e un meci foarte urît...

Dragoș: Preiau o remarcă a lui Adrian Iosif: când nașul și finul îi trimit în teren pe Nikolic și Camara, te gândești că cei doi au ceva cu iubitorii fotbalului....

Dragoș: Tanase trage din toate pozițiile. Acum a tras din poziție 71, adică 69 cu două degete-n cur...

Patrick: Și gooooooooooooooool. Mergea și cu 5 degete, nu mai contează...

Dragoș: După reluare, s-a văzut clar că Geraldo a fost stelist atâta timp...

Mihai: Meciul ăsta e atît de urît încît, dacă ar fi avut și celulită, semăna perfect cu gagica aia a lui Dodel din Pitești!

Dragoș: Balint: ”Steaua merită, pentru că a dat două șuturi înainte pe poartă. Aha, deci așa se joacă fotbalul. La două șuturi pe poartă, al treilea e gol!

Reghe aleargă spre bancă. În pauză, s-a uitat la Dan Puric pe România TV...

Mihai: Vai, să-mi bag, se ține și repriza a doua!

Dragoș: Veste proastă pentru Steaua: Hamza se încălzește...

Patrick: Veste proastă pentru Petrolul: dacă are repartitor, după ce se încălzește vor plăti mai mult.

Dragoș: Fanii Stelei aruncă cu bulgări în teren. Să nu-l nimeriți pe Hațegan, că-i băiat bun.

Dragoș: Nasol moment. A ieșit Nikoloc, a intrat italianul ăla. Nici n-am văzut. Bine, nici n-am văzut că Nikolic ar fi jucat în prima parte...

Mihai: Nu cred că se pot face atît de multe greșeli dacă nu le exersezi îndelung la antrenament.

Patrick: Unii nici nu pot aprecia momentele în care sunt protejați. Cum ar fi fost să jucăm de la bun început cu toți âia care nu beau?

Mihai: Aaa, să jucați în 2 oameni!

Dragoș: Suporterii Petrolului, care nu au putut intra la meci (1500 de bucăți), se vor opri în fața Prefecturii, pentru un protest. De parcă asta le-ar afecta pe maimuțele de la Jandarmeria București...

Patrick: Sau de parcă ar interesa pe cineva...

Dragoș: Hopa, a intrat Hamza! Deci, finul chiar vrea să-l bată pe nașul...

Dragoș: Albin trage afară, Tătă era spectator. Să-i dea cineva semințele. Lipsă de oganizare. Asta e faza care anunță dezastrul din Ghencea...

Patrick: Foarte mulți dintre jucătorii de la Petrolul ar fi făcut bani mai cinstiți dacă mergeau după gaze de șist. Fotbalul poate e cam mult...

Mihai: Se joacă pe contre. Cînd unii, cînd alții sînt contra fotbalului.

Dragoș: Iese Tănase. Steaua ar putea arăta acum ca o echipă de fotbal...

Patrick: Iese Tănase. Steaua ar putea arăta acum ca o echipă de fotbal...

Dragoș: Cum ziceam? Că ne mulțumim cu 1-1? Hai, să fim serioși! Trebuie să înscrie și Hamza!

Patrick: Dacă Adi Popa se recomandă ca fotbalist la Steaua, nu văd de ce nu ați folosi și voi același truc.

Dragoș: Câinele meu, Jack, un buldog american, doarme. Normal, dinamoviștii dorm la ora asta...

Mihai: Mai mulți suporteri steliști sînt dezamăgiți că au ratat ultima ocazie. Ultima ocazie de a prinde tramvaiul 41.

Dragoș: 1-1. Sper că ești fericit, Ioan Niculae!

Ați urmărit, poate, cel mai sincer live-text Cațavencii de până acum. Meciul a fost prost, cititorii noștri niciodată. Vă mulțumim, ne mai vedem noi: Mihai, Dragoș, Patrick.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Steaua

Unread postby zmeura » 11 Dec 2013 15:32

Partida dintre Chelsea și Steaua din Champions League va fi difuzată de două televiziuni de sport: Digi Sport și Dolce Sport. Meciul va fi transmis miercuri, 11 decembrie, începând cu ora 21.45.
:drink:
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
lao
Advanced User
Posts: 524
Joined: 07 Oct 2013 06:33

Re: Steaua

Unread postby lao » 12 Dec 2013 20:36

Am facut ordine prin ale mele si am gasit ... o poza de demult!

Image
Experienta este cel mai dur profesor, pentru ca intai iti da testul si apoi iti spune care era lectia. - Vernon Law
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Steaua

Unread postby zmeura » 12 Dec 2013 21:36

Hei,cel putin avem amintiri.:)
Am sperat sa prinda locul 3 ca sa continue in UEFA,dar speranta a murit demult.
La anul sper sa mearga direct in UEFA unde le e locul,in CL luam bataie cu ORCE echipa pentru ca nu avem ce cauta acolo.Cat timp ne cumpara echipele din strainatate cei mai buni jucatori cu cateva milioane nu avem ce face.Pe unii ii tin pe banca de rezerve,isi permit.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"

Return to “Sport”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests