Meciul mileniului la box ?

Sport
User avatar
delta2k2
Site Admin
Posts: 1990
Joined: 11 Sep 2013 15:18
Location: Over the rainbow ...

Meciul mileniului la box ?

Unread postby delta2k2 » 10 Oct 2013 16:31

Lennox Lewis, fostul supercampion al categoriei grea, e gata de un comeback spectaculos la 48 de ani, urmând să se lupte cu unul dintre fraţii Klitshcko intr-o bătălie de 100 de milioane de lire - este anunţul făcut de englezi astăzi, anunţ care a dinamitat lumea boxului.

Potrivit cotidianului britanic Daily Mail, boxeorului englez, in vârstă de 48 de ani, i-au fost oferite 50 de milioane de lire pentru o revenire impotriva unuia dintre fraţii Klitschko, insă acesta a anunţat că vrea dublu.

Fost campion al categoriei grea in versiunile WBA, WBC, IBO si IBF, Lennox Lewis este curtat de mai multă vreme pentru o revenire in box, un promoter rus anunţând că e gata să organizeze meciul cu cea mai mare bursă din istorie, in acelasi loc in care Wladimir Klitschko l-a bătut pe Alexander Povetkin, weekendul trecut.

"Am spus că ar trebui 50 de milioane de dolari doar pentru a mă face să mă schimb de pijamale, să-mi pun şortul de antrenament, dar acum consider că preţul unui fost campion 'undisputed' este mult mai mare", mai adaugă boxeorul britanic.

Lewis ar vrea să se bată cu Wladimir, 37 de ani, acesta spunând că pe Vitali a reuşit deja să-l bată in 2003, chiar in ultimul său meci.

"L-am bătut pe Vitali şi acum aş vrea să boxez cu celălalt frate, dar vom vedea cum vor decurge negocierile. Voi aduce inapoi boxul adevărat", a concis pugilistul.

Lennox Lewis a strâns 44 de meciuri in cariera la profesionişti, câştigând 41 dintre acestea.

Sursa
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4516
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Meciul mileniului la box ?

Unread postby zmeura » 11 Oct 2013 06:52

Nu are sanse,face si el un ban bun la pensie.:)
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"

Return to “Sport”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests