Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1537
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

Unread postby Levy » 20 Jan 2014 11:22

Care este dupa parerea voastra cel mai aspectuos sau cel mai bun, sau de ce nu cel mai rapid skin la Optibox Evo M7, imaginea oPenATV ?
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

Unread postby stargate » 20 Jan 2014 12:34

In mod normal skinul de baza ar trebui sa fie cel mai complet si rapid dintre toate ... la aspect vorba aceea "cate bordeie atata obiceie" :juggle:
Skinul meu de suflet este Beyonce_F1, pentru folosinta personala mi-am permis sa fac unele modificari de aspect si organizare astfel incat skin-ul sa-mi afiseze ce imi doresc eu si pentru a rula ok pe imaginile disponibile pentru Optibox EVO M7. Acest skin il folosesesc pe toate imaginile folosite pe EVO M7 ... nu sunt innebunit de zapping viteza dar nu am observat ca acest skin sa franeze viteza de reactie a aparatului.
Autorul skinului este @Matrix10 iar skinul este facut pentru imaginea DreamElite ... skinul este supus copyrightului.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Ca imagine de bootlogo folosesc ... o imagine modificata astfel incat sa-mi cada la suflet :hehih:

Image
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1537
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

Unread postby Levy » 21 Jan 2014 15:22

Skin-ul PLI descarcat de pe serverul OpenATV.
Cred ca este unul din cele mai rapide skin-uri, cel putin pana acum asa mi s-a parut

Image

foarte simplist si afiseaza doar ce este nevoie

Image

Image

Image

Image

Image

Image

..dupa cum se vede am incercat cateva skin-uri, deocamdata in lista au ramas doar cele care mi-au placut, am sa pun printscreen-uri cu fiecare in parte in limita timpului liber disponibil

Image

desi spatiul permitea sa las toate gunoaiele de skin-uri pe receptor :)

Image
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

Unread postby stargate » 23 Jan 2014 03:58

Un skin cu cat este mai bogat in "floricele" cu atat merge mai greu ... skinurile pentru VU+ sunt cele mai faine, din punctul meu de vedere, mai ales cele facute de @Matrix10.
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1537
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

Unread postby Levy » 03 Feb 2014 12:50

....un alt skin simplu

Vali HD Atlantis

Image

Lista de canale

Image

Butonul OK x 1

Image

Butonul OK x2

Image

Info

Image

EPG

Image

plugins

Image
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

Unread postby andym02 » 17 Mar 2014 17:02

Un skin placut si rapid este " XTA " de pe img. OpenXTA , meniul este afisat in plan orizontal.
Image

Simplu , placut si eficient.
Image

Imaginea vine cu 6 skinuri preinstalate care sunt la fel de placute / eficiente . L'am ales pe cel mai...serios !!!!

Image

Dupa cum spune si stargate " un skin cu cat este mai bogat in "floricele" cu atat merge mai greu....."

Image
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1537
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

Unread postby Levy » 17 Mar 2014 17:21

Din pacate nu se vede nici o imagine daca ai postat imagini cu skinul respectiv.
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
delta2k2
Site Admin
Posts: 1990
Joined: 11 Sep 2013 15:18
Location: Over the rainbow ...

Re: Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

Unread postby delta2k2 » 17 Mar 2014 17:28

Se văd imaginile. Incearcă cu alt browser ...
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

Unread postby andym02 » 17 Mar 2014 17:35

Asa este , cu I.E nu se deschid acele screenshot-uri , sigur le deschizi cu google chrome sau opera ...etc

:tnks:
User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: Cel mai aspectuos sau cel mai bun skin

Unread postby dMd » 17 Mar 2014 17:41

Un skin pt test - myNOVUM_HD_Weather - se poate instala din plugin - download plugin (buton verde) - skins. Eu l-am gasit pe ATV si VIX, pe alte imagini nu am cautat, dar e posibil sa fie gasit si in alte imagini la download.
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.

Return to “Optibox EVO M7 - Odin M7 - Axas Class M”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests