Activare multiboot in imaginea OpenSPa

User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Activare multiboot in imaginea OpenSPa

Unread postby andym02 » 18 Mar 2014 20:34

Am reusit , ai avut dreptate stargate vis a vis de img. rusilor ....este buna .
Am instalat imginile pe un stik de 1 Gb si mi'au ramas 255 Mb , consider ca este destul , am instalat cam tot ce a trebuit pe fiecare img. separat .
Image

:tnks: :tnks: :tnks: :hat:
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Activare multiboot in imaginea OpenSPa

Unread postby andym02 » 01 Apr 2014 09:05

Dupa cum am spus si ieri , cu noua img. Openspa-3 n'am reusit ca multiboot-ul sa functioneze bine , dar nu asta ar fi problema . Ce'am observat dupa instalarea primei img. in multiboot , este ca nu mai apare acel "e2" (care trebuia sters).. in directorul media /usb/MultiBootUpload . Aceasta sa fie cauza nereusitei mele ????

:tnks:
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Activare multiboot in imaginea OpenSPa

Unread postby stargate » 01 Apr 2014 09:11

Posibil sa se faca automat stergere acelui director dupa terminarea instalarii , ma bag si eu la un test sa vad daca este asa.
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Activare multiboot in imaginea OpenSPa

Unread postby stargate » 01 Apr 2014 09:57

Testat ... acum directorul en2 este sters automat dupa terminarea instalarii, este un lucru bun pentru ca daca nu stergeai acel director dupa instalare in multiboot la instalarea unei noi imagini in multiboot dadea eroare si nu instala imaginea corect
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Activare multiboot in imaginea OpenSPa

Unread postby andym02 » 01 Apr 2014 10:12

Mai nou , dupa instalarea unei img. dupa restart. rec ..booteaza in acea img. si musai trebuiesc facute setarile fie ele si de baza . Dupa care am intrat in pluginuri > Multiboot > Boot Image ...cu img. din Flash , sa pot instala o alta img. , insa dupa acesti pasi nu'mi mai apare media usb ci media hdd , am scos stik timp de 10 - 15 sec , am asteptat alte 15 sec . dupa reintroducerea lui nu s'a intamplat nimik. Fisierele de multiboot si multibootUpload sunt , dar nu mai apar in usb ....doar hdd. Asta este chestia ...usb-ul il vede hdd ...sa'l las asa ...???

:tnks:
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Activare multiboot in imaginea OpenSPa

Unread postby stargate » 01 Apr 2014 10:42

andym02 wrote:Mai nou , dupa instalarea unei img. dupa restart. rec ..booteaza in acea img. si musai trebuiesc facute setarile fie ele si de baza .


Asa era si inainte si asa este si normal sa fie .


andym02 wrote:Dupa care am intrat in pluginuri > Multiboot > Boot Image ...cu img. din Flash , sa pot instala o alta img. , insa dupa acesti pasi nu'mi mai apare media usb ci media hdd , am scos stik timp de 10 - 15 sec , am asteptat alte 15 sec . dupa reintroducerea lui nu s'a intamplat nimik. Fisierele de multiboot si multibootUpload sunt , dar nu mai apar in usb ....doar hdd. Asta este chestia ...usb-ul il vede hdd ...sa'l las asa ...???
:tnks:


Posibil sa nu fi montat stickul corect si din aceasta cauza el acum il monteaza in media/hdd pentru ca acolo se face mount default daca nu sunt alte setari , poti lasa si in media/hdd dar daca bagi alt stick acela il va monta in alta locatie ... repeta pasii din tutorial cu montarea stick-ului in media/usb .
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Activare multiboot in imaginea OpenSPa

Unread postby stargate » 01 Apr 2014 10:44

Pentru cei ce folosesc imaginea OpenVIX se poate face update online la versiunea 017 :drink:
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !

Return to “Optibox EVO M7 - Odin M7 - Axas Class M”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests