Promotii pe magazine online.

Diverse
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1563
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Promotii pe magazine online.

Unread postby Levy » 04 Jun 2024 16:31

Cu doar 3.96 RON si transport 6.90 RON poti sa-ti cumperi un Arduino Nano de la magazinul celor de la Aceboot.

Image

Din cate am observat periodic acest magazin vinde cate un produs la un pret sub pretul pietei.
Ideea nu este sa le fac reclama, dar poate va intereseaza un asemenea produs la un pret mic.

Tot acolo in aceasta perioada poti sa cumperi un Leonardo R3 la 5.49 RON si transportul 9.35RON.

Image

Din pacate la aceste oferte poti sa-ti cumperi un singur produs din cele expuse la oferta pe persoana.

Eu am de la ei un ESP32, care a venit excelent ambalat, mult diferit fata de felul in care ne-a obisnuit Aliexpress si insotit si cu un cablu care chiar arata foarte bine.
ESP32-ul pe care l-am cumparat de la ei a venit foarte bine impachetat:
Image
Era impachetat in cutia mica inscriptionata care era pusa in cutia mare in folie cu bule care sa nu permita loviturile mecanice in timpul transportului.
Microcontrolerul pare a fi din alta clasa fata de cele ce se comercializeaza pe AliExpress.
Image

Eu am prins ESP32-ul la acest pret:
Image
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2952
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: Promotii pe magazine online.

Unread postby ASiX88796 » 05 Jun 2024 22:08

»
Image

Mulțumesc pentru informație.
Am comandat și eu.
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1563
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Promotii pe magazine online.

Unread postby Levy » 01 Jul 2024 18:18

Mi-au venit ambele microcontrolere.
Dar fata de prima impresie cand aveau si cutiuta mica de data asta a venit doar in pnga electrostatica si cutia maronie.
Nu stiu de ce nu au trimis-o ca inainte, dar produsele par a fi ok la prima impresie.

Copilul a cumparat si el un rand de ele, care desi au fost comandate dupa vre-o 2 zile dupa comanda mea, au sosit cu o saptamana mai devreme cu Fan Curier, fata de ale mele care au sosit cu posta doar astazi.
Interesant este ca acelasi produs, cumparat din acelasi magazin la doua zile diferenta, este trimis cu metode diferite de transport, respectiv Fan Curier si Posta Romana.

In ultima vreme de obicei vin pachetele de pe Aliexpress via Fan Curier si mult mai rar cu Posta Romana.

Ce este surprinzator, cablul USB cu care au venit. Telefonul sotiei se incarca exclusiv cu cablul original al telefonului. Am cumparat diverse cabluri care promit fast charging, si nici unul nu incarca corect acel telefon. Insa cablurile venite cu aceste microcontrolere incarca fara probleme si acel telefon la ultra fast charging. :haha:
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2952
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: Promotii pe magazine online.

Unread postby ASiX88796 » 01 Jul 2024 21:13

»
Legat de expedierea și recepția coletele din China:

https://streamable.com/m728ip

https://streamable.com/20ad6e
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
Al3xandru
Standard User
Posts: 69
Joined: 21 Mar 2022 14:03

Re: Promotii pe magazine online.

Unread postby Al3xandru » 01 Jul 2024 21:31

Aliexpress trimite o gramada de chestii prin Ungaria si acolo le rezolva mult mai "prietenos" decat la noi. Am avut cateva maruntisuri care au venit direct acasa in felul asta. Este vorba de cele venite prin serviciul lor de shipping.

Return to “Diverse”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests