Optibox Evo XFinity

User avatar
nikifres
New member
Posts: 32
Joined: 15 Oct 2013 12:47

Re: Optibox Evo XFinity

Unread postby nikifres » 27 Mar 2015 17:53

am fost banat de domnul mihaip, de pe http://www.sat-support.tv, fara sa primesc nicio anstiintare ,deoarece am spus adevarul despre evo xfinity, la deranjat rau de tot, poate nui mai da astia de la optibox receptoare mocaa an teste, asta sa fie motivul ,adevarul al voi spune pe orice forum sunt anregistrat, si nu tac nu plec capul la toti babalucii care ma baneaza .

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
http://www.sat-support.tv/forum/viewtop ... &start=460
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
ce ne facem domnule mihai noi cei care am cumparat si detinem evo xfinity, producatorul optibox sia luat banutii si noi ramanem cu un receptor ordinar, fara suport software si firmware ordinar, fac apel pe toate forumurile care sunt anregistrat ca si aici, sa nu le mai cumpere nimeni niciodata niciun receptor, indiferent cai enigma2, sa vada si ei cum este sa cumperei un produs si sa nu mearga bine, dar nici sa numai cumpere omul nimik sa dea faliment ca nea tepuit cu evo xfinity, eu unul ma simt tepuit poate si altii la fel, rusine optobox :o

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
raspunsul domnului mihai

Este o tzeapa pe care au luat-o si ei ... producatorul corean parea a fi unul
serios ! dar uite ca ca n-a fost asa ... coreanul a acordat suport soft de 1 an
... timp in care s-a dovedit ca nu poate rezolva mare lucru datorita chipsetului
folosit si deciziei ulterioare a celor de la XBMC de a nu mai acorda support
pentru acele chipseturi care nu au acceleratoare grafice NEON ! chiar daca
asta nu te incalzeste prea tare ... asta este situatia ! si eu sunt nemultumit
de ea dar si constient ca nu are solutie ! distribuitorul s-a angajat sa asigure
garantia tehnica de doi ani ( defecte hard de fabricatie ) si support soft in
limita celui acordat de fabricant ! daca ai intzeles asta ... este OK ! daca nu
... eu nu am de gand sa mai dialoghez pe acest subiect ! cum tu nu dialoghezi
cu distribuitorul ... ci cu unul care este ca si tine ... un utilizator ... tonul pe
care-l folosesti nu mi se pare potrivit topicului si forumului ! daca ai nemultumiri
adreseaza-le direct distribuitorului !

P.S. iti mai reamintesc mesajul personal in care ma intrebai ce-ti recomand
si in care te-am sfatuit sa nu te grabesti ! a fost decizia ta ...
//////////////////////////////////////////////////////////////////////
asa crede el ca rezolva cu banarile se anseala eu nu am facut decat sa nusi mai ia si altii tepe

:hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Optibox Evo XFinity

Unread postby andym02 » 27 Mar 2015 18:32

" ce ne facem domnule mihai noi cei care am cumparat si detinem evo xfinity, producatorul optibox sia luat banutii si noi ramanem cu un receptor ordinar, fara suport software si firmware ordinar, fac apel pe toate forumurile care sunt anregistrat ca si aici, sa nu le mai cumpere nimeni niciodata niciun receptor, indiferent cai enigma2, sa vada si ei cum este sa cumperei un produs si sa nu mearga bine, dar nici sa numai cumpere omul nimik sa dea faliment ca nea tepuit cu evo xfinity, eu unul ma simt tepuit poate si altii la fel, rusine optobox "
Pai producatorul era normal sa'si ia banu pe aparat , dar mai sunt si altii care au beneficiat . :hehih: :hehih:
Stai linistit nu esti singurul care a spus adevarul si a fost banat :tong:
User avatar
nikifres
New member
Posts: 32
Joined: 15 Oct 2013 12:47

Re: Optibox Evo XFinity

Unread postby nikifres » 27 Mar 2015 21:10

poi da ai dreptate domnul mihai chiar beneficiaza de receptoare optibox, le si face si reclama la astia de la optibox, are interese mari, cum nui convine adevarul te baneaza, el taie si spanzura, doar este forumul dansului, greseste eu am ancercat sa ajut oameni care nustiu si nu au experienta, si sa spun adevarul, cea ce ma deranjeaza ca anca mai sunt la vanzare optibox evo xfinity, leau ieftinit sa ile bage omului pe gat . :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hat: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1538
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Optibox Evo XFinity

Unread postby Levy » 18 Apr 2015 08:14

Tot forumul respectiv este o reclama !

Am bantuit si eu pe acolo o vreme, i-am spus de niste probleme de drivere in momentul in care el lauda un receptor, si afisa print screen-uri cu TOP din telnet ca sa-mi demonstreze ca nu e adevarat ce scriu. I-am scris ca problema apare cu un card viacces (tvr) si cu 3C ca server, doar client si fara card este ok, iar print screen-ul lui a fost facut in asemenea conditii.

Nu ma pot loga de multa vreme pe acel forum, insa citesc uimit cum lauda diverse modele de la Optibox. Jenant !

Sint convins ca si el citeste pe aici, sa fie sanatos si sa-si laude interesele in continuare !

Uite asa utilizatorii nemultumiti o sa ajunga incet-incet (pacat ca doar dupa o mica tzeapa !) pe forumuri, unde moderatorii si userii nu au nici un motiv sa laude un receptor care de fapt nu are un suport cat de cat pus la punct. (software + drivere !)

Pot sa spun ca am noroc ca nu m-am aruncat pe un Xfinity ci pe un Optibox EVO, care are un suport software bun de la OpenATV, singurul lucru prost la acest receptor este driverul cititorului de card si driverul dvbapi care nu permite functionarea 3C in conditii de client/server cu card via. Si fara card doar 2.30 este functional, versiuniile precedente blocand receptorul. Insa nimanui nu-i pasa de aceste doua drivere, eu am gasit problema ei nu vor s-o rezolve, nici nu ar avea de ce pentru ca acest receptor nu se mai gaseste in magazine. Datorita reclamei bine puse la punct pe forumuri s-a vandut ca painea calda.
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Optibox Evo XFinity

Unread postby andym02 » 18 Dec 2015 14:03

Se pare ca acest aparat a suferit o " cadere " din toate punctele de vedere .
Pai numai uitandu'ne la pretul cu care a intrat pe piatza ( aproxm. 700 lei ) in momentul de fata putand fi cumparat cu 150 lei .
Insa pe site apare cu totul alt pret , ori nu este actualizat ?
Un amic al meu a avut proasta inspiratie sa cumpere zilele trecute acest aparat , documentandu'se din revista InfoSatelit , unde prezentarea este facuta mai ceva ca la " mercedes benz " .
Uitati aici cu ce pret l'a luat : http://i63.tinypic.com/28o0lw.jpg

N'am dorit sa fie chiar " publica " , asa ca cei interesati pot vedea direct din link.
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1538
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Optibox Evo XFinity

Unread postby Levy » 19 Dec 2015 20:40

Inseamna ca atat face !
Cred ca cei care au dat 700 RON pe el, au pistolul la tampla si se uita la imaginea postata de tine ! :bang:

Eu ma uit pe site-ul elstar si acolo apare cu pretul de: 375 RON. :haha:
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image

Return to “Optibox EVO”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests