Legat de sateliti.info

Offtopic
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Legat de sateliti.info

Unread postby zmeura » 11 Oct 2013 06:27

Deoarece unii spun diverse enormităţi despre acest nou forum mă văd nevoit să lămuresc unele lucruri:

Aşa cum singuri puteţi constata, practic sateliti.info nu mai există. Ce a fost sateliti.info este acum pe sateliti.eu iar cei care l-au preluat il ţin intr-o comă prelungită de două luni, cu shoutbox defect, top stats la fel, smilies cu probleme, lipsă logo pe skin-urile noi chiar şi după jumătate de an şi multe altele. L-au vrut neapărat unii din motive greu de inţeles, fără să fie măcar in stare să il intreţină cât de cât funcţional.

Ca să fie mai simplu de inţeles pun ce am postat chiar pe acel forum acum câteva săptămâni:

Mulţi se uită şi nu inţeleg despre ce e vorba. Ei bine pe scurt e cam aşa:

-acum mulţi ani cineva care avea un chat s-a oferit să ii ajute pe adminii vechi cu host-ul pentru forum. Nu a vrut nimic, cică el doar ajuta etc. Asta până când la un moment dat când s-au pus banere din care au inceput să ii iasă (lui) bani, a tăiat accesul vechilor admini şi le-a zis că dacă nu le convine asta e, inchide forumul şi ii lasă fără el. Ani de zile vechii admini au sperat şi au cerut să li se redea accesul, dar degeaba. Unii, scârbiţi, s-au retras.
-nu ar fi fost o problemă atât de mare, dar de fapt actualul admin nu a făcut nimic la forum ani de zile. Acum o lună iar l-a băgat in gard vre-o 3 zile, a schimbat domeniul că nu ii mai ies lui bani din googleads şi toate fără să anunţe pe nimeni.
-intre timp şi-a băgat un prieten pe uşa din spate a forumului, e user aici pe forum, care avea acces peste tot fără să ştie nimeni, inclusiv acces FTP care ii este refuzat lui XVanish de mulţi ani. Ba ne-am trezit că ne scrie la moderatori. Culmea tupeului e că mai nou şi-a permis să ne scrie că ne lasă fără Tapatalk dacă nu ne convine, el având parola de la tapatalk.com
-singurul susţinător al acestor mizerii care se intâmplă in spatele forumului este "xxxxxx", in rest ce admini vechi mai intră pe aici şi majoritatea moderatorilor nu au fost de acord cu ele, i-au cerut lui admin să redea acces unui admin vechi şi să il scoată pe prietenul lui de pe secţiunile unde nu are ce căuta.
-având in vedere că de mai bine de o lună nu ni se răspunde, se insistă ca cel cu pile să fie băgat forţat la butoanele forumului şi noi ne opunem s-a inceput o miştocăreală faţă de noi pe shoutbox şi acum pe forum in speranţa că va ieşi scandal şi ei (fiind la butoane) vor avea un motiv de ochii userilor prin care să incheie preluarea forumului. CU JAPCA.
.......


PS: Nu poţi fura o bază de date dacă nu ai acces de admin, nu mai faceţi afirmaţii care nu au suport.
Tot legat de furt ... mai bine nu vorbiţi de funie in casa spânzuratului. Noi nu am făcut circ pe acolo, nu faceţi nici voi cei care din interese neinţelese ne-aţi adus in această situaţie. Baftă.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
delta2k2
Site Admin
Posts: 1990
Joined: 11 Sep 2013 15:18
Location: Over the rainbow ...

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby delta2k2 » 27 Oct 2013 22:52

zmeura wrote:...
-având in vedere că de mai bine de o lună nu ni se răspunde, se insistă ca cel cu pile să fie băgat forţat la butoanele forumului şi noi ne opunem s-a inceput o miştocăreală faţă de noi pe shoutbox şi acum pe forum in speranţa că va ieşi scandal şi ei (fiind la butoane) vor avea un motiv de ochii userilor prin care să incheie preluarea forumului. CU JAPCA.
.......


Intre timp s-a incheiat şi "preluarea" forumului, moderatorii care deranjau au fost "puşi pe liber".

Desigur, fără nici o explicaţie.
User avatar
SuperSonic
Advanced User
Posts: 620
Joined: 03 Oct 2013 18:50

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby SuperSonic » 27 Oct 2013 22:56

Oare si-a respectat Zildan promisiunea de a-i face admini pe moderatorii cu vechime care-i raman fideli ?
Sau a fost doar praf in ochii fraierilor promisiunea ?
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby zmeura » 27 Oct 2013 23:04

Teapa. :hello2:

ORCum la ce le-ar folosi? Tot nu i-ar intreba/informa nimeni nimic. Stiu pentru ca am fost.:D
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
delta2k2
Site Admin
Posts: 1990
Joined: 11 Sep 2013 15:18
Location: Over the rainbow ...

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby delta2k2 » 27 Oct 2013 23:26

Moderatorii "cu vechime" care au rămas erau onorifici, intrau pe forum doar când işi aduceau aminte. Dacă ei acceptă ce s-a intâmplat acolo ... e strict problema lor.
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby stargate » 27 Oct 2013 23:49

Cuvintele de mai jos cred ca spun totul despre onoarea unora ...

Capul plecat sabia nu-l taie, dar va ajunge sa pasca iarba.
Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede.
Capul plecat sabia nu-l taie… dar nici coroana nu sta pe el.

Şi sper ca pentru unii din voi vor conta si aceste cuvinte: “Eu am rupt legaturile jugului vostru si v-am facut sa mergeti cu capul ridicat.” (Lev.26:13)



si cu asta cred ca s-a spus totul .
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
yky
New member
Posts: 2
Joined: 21 Nov 2013 17:57

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby yky » 20 Dec 2013 04:27

Mda ....am inteles acuma
Offff ...Trist!
Pana la urma...."un sut in cur, un pas inainte"!
Image
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby zmeura » 20 Dec 2013 12:09

Saracii, s-au gandit ca da bine daca imi modifica userul de dincolo, ceva ii deranja tare de tot. Cu toate ca eu nu le-am cerut nimic si nici nu am mai folosit acel user. Ma asteptam la mai mult de la unii de pe acolo, dar daca atat ii duce mintea ... :haha:
Or fi chestii invatate la gradinita in grupa mica.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
delta2k2
Site Admin
Posts: 1990
Joined: 11 Sep 2013 15:18
Location: Over the rainbow ...

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby delta2k2 » 20 Dec 2013 12:25

Când te plictiseşti şi nu ai ce face ... iţi vin idei.

Mai blochezi semnăturile foştilor moderatori, mai de-banezi useri care făceau scandal (deh ... e nevoie de trafic), mai reanimezi secţiunea shop favorizând micii intreprinzători.

Fiecare ... după posibilităţi
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby zmeura » 20 Dec 2013 12:38

Iti dai seama ca noi nu am banat si nu am facut nimic nici unui user,indiferent ce user e si pe unde mai scrie . Stii ca avem inscris si admin de acolo si nu i-a facut nimeni nimic,nici prin gand nu ne-a trecut sa facem misto de userul lui. Nici nu vom face,nu vad sensul,doar constat ca ii deranjeaza ca am plecat de acolo. De parca ar fi trebui sa raman acolo sluga lor si eventual sa am grija cum ma comport cu bisnitarii.
Am zis ca e bine sa le fac "reclama",sa arat cam cat ii duce mintea. Nu ca nu s-a vazut pana acum sau ceva. :hehih:

PS:Nici nu stiam ce si cum pentru ca as intra pe la ei,am primit link,altfel pentru mine acel forum e mort. Se si vede din ce (nu) se posteaza ,de fapt. :haha:
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"

Return to “Offtopic”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests