Legat de sateliti.info

Offtopic
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby zmeura » 19 Oct 2014 20:20

Nu am inteles ce probleme mai au unii cu noi dupa mai mult de 1 an de la "divort". O fi din cauza ca de la 45 de mii de vizite in primavara lui 2013 au ajuns la 13-14 mii in septembrie 2014 ?

Image

Le uram succesuri. Intre timp multumim userilor care au ridicat acest forum cam la acelasi numar de vizite dupa numai 1 an de online. :hehih: :drink:

PS: "Groapa" aceea de fix acum 1 an in urma arata de ce unii au plecat de pe acolo, pentru ca pur si simplu nu functiona, era in cap, de asta nici nu a contorizat nimic vre-o 2 saptamani. Asta a fost singurul motiv si de fapt multi o stiu, chiar si cei care nu vor sa o recunoasca si ne injura doar pentru ca am ales sa construim o alta comunitate functionala, mai linistita, de la zero. Vom merge mai departe uitand ce a fost si sper sa uite si ei si sa isi vada de .... ce fac ei de obicei. A trecut totusi 1 an, ce sa te mai plangi atata? Nu poti sa pozezi in victima cand tu esti cel ramas la butoane si altii zburati si banati. E penibil. :D
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
delta2k2
Site Admin
Posts: 1990
Joined: 11 Sep 2013 15:18
Location: Over the rainbow ...

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby delta2k2 » 19 Oct 2014 22:03

Groapa a fost picătura ce a umplut paharul, când noi aşteptam un semn de viaţă de la admin. Care admin, nu mai era de ceva vreme. Iar noul admin ... se ştie cum a procedat. In fine, oricum nu mai contează, fiecare cu treaba lui.

zmeura, dacă vrei să inţelegi, pune un poll. Mai nou ... e la modă :haha:
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby zmeura » 20 Oct 2014 06:18

Da, scuze, aia a fost ultima si cea mai grava. Pana atunci cand intrebam ceva ni se spunea sa nu facem scandal ca admin inchide forumul.
Sa nu fii in stare sa pui un skin pe forumul ala timp de 4-5 ani ... si tot noi suntem de vina si acum. Plus multe altele cum sunt "gaurile" de functionare, etc.
Dar lasa asa, tot raul spre bine. :D

PS: Daca facem un poll cu intrebarea "A furat pisica mea mancarea de pe masa ieri?" cam cati de pe forum pot sti detalii despre asta? Asta o stiu eu, familia mea si pisica, restul lumii nu are de unde. Dupa divort degeaba intreb vecinii legat de asta. :hehih:

PPS: Ca tot vorbeam de skin-urile unora, au ramas tot cu alea Dark, Grey, Blue generate de mine din cel default, ca atat am putut face pe vremea cand eram administrator. Altfel skin-uri noi se urca prin FTP, dar acces la asa ceva au doar cei care "NU" au pus mana pe forum. Se vede rezultatul: zero si acum dupa mai mult de 1 an, doar nu credeati ca sunt in stare sa puna un skin daca ne-au zburat pe noi. De fapt unii asta spun, ca noi incurcam pe acolo de nu se putea pune un skin. :haha:
Altfel fac poll-uri ca sa ne atace. Bravooo !!
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby dMd » 20 Oct 2014 09:02

A trecut destul timp de cand noi cei ce incomodam cu intrebari noua conducerea nu mai suntem acolo, nu cred ca discutiile despre ce a fost isi mai au rostul, ce a fost de spus s-a spus iar cine a inteles ceva in cazul in care l-a interesat, poate ca a inteles. Situatia acelui forum se vede clar cum arata dupa plecarea celor ce "franau" bunul mers. Din lipsa de subiecte satelitare primeaza discutiile interminabile pe teme politice generate chiar de admin desi in regulament pct.15 scrie clar - Fara politica. Ce poate intelege un user si cata credibilitate poate avea pt acel user un admin care incalca cu sau fara stiinta regulamentul forumului, poti sa-i ceri cuiva sa respecte regulamentul in astfel de imprejurari ? Pe fondul acestor aspecte, a face acuze fondate sau nefondate este usor, daca nu s-a observat lipsa celor ce administrau forumul in adevaratul sens al cuvantului si aceia nu au contat pentru cei ce "se lupta" acum cu fraiele... de ceilalti nici nu se pune problema sa conteze. A fura insesamna sa-ti insusesti un bun care nu-ti apartine fara acordul detinatorului de drept, daca maestrii iluzionismului de acolo considera ca li s-a furat ceva pot face o lista cu ce li s-a furat sau de cine au fost furati, nu un poll unde sa intrebii ceva legat de apartenenta forumului niste userii care habar nu au al cui este de fapt forumul. Inainte de a arunca piatra, corect ar fi ca cei ce au azi butoanele, sa-i lamureasca pe cei care fac flotari la comanda cum vechii admini care au creat forumul s-au trezit peste noapte deposedati de parola ce le dadea acces la fraiele forumului si lasati de ochii lumii in calitate de membri de onoare (exista o imagine printata din forum cu relatarea unui membru fondator, dar din respect pt acel membru nu o atasez). Cand noii proprietari vor informa "votantii de sondaje" despre acest fapt atunci va fi limpede oricui cine a furat .. insa a ignora si a face circ este mult mai simplu in situatia de fata cand orice poll sau dezbatere politica aduce putin trafic. Eu personal consider ca subiectul asta ar trebui stopat pe acest forum chiar daca acolo vor apare discutii interminabile. Motivul .. userii care isi fac log pe forumuri vor sa vada informatii despre ce mai e nou in lumea satelitara pt ca circul cotidian este mult mai bine evidentiat de canalele TV specializate in asa ceva.
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby zmeura » 20 Oct 2014 09:17

Ingropam securea razboiului si topicul asta, dar majoritatea din echipa de aici a dorit sa avem inca un loc unde sa le raspundem mizeriilor.
Mie totusi imi place "toboganul" ala de pe trafic.ro :haha:

Cum sa pierzi 70% din trafic dupa ce cu mana ta ai zburat majoritatea moderatorilor care erau activi (ca ceilalti 2-3 care nu postau decat odata la doua luni vad ca sunt eroi acum, dar numai la postat offtopic) si o parte din goldenii buni pe motiv ca posteaza pe alt forum (fara sa fi scris pe acolo ceva de rau) ?

Eu i-am sfatuit si acum 1 an sa se ocupe de forum, de useri, etc si nu de noi aia plecati (sau zburati, cum vrei sa ii spui). Treaba lor, eu ma bucur ca inca isi ocupa energiile cu poll-uri de gradinita, nu e greu sa vezi cine si pe ce forum a pus mana, nu iti trebuie poll-uri de auto-incurajare unde sa te voteze cei la care le-ai dat functii si altele. :hehih:

PS: dMd nu stii ca cei care au lucrat la regulament lor nu mai sunt pe acolo?Cine sa il cunoasca daca din cei ramasi nici unul (adica nici macar unul) nu a pus o virgula la el.Ca de citit .... bineee,poate au si alte treburi.Chiar si dupa 2 ani de cand a fost facut. :)
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
SuperSonic
Advanced User
Posts: 620
Joined: 03 Oct 2013 18:50

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby SuperSonic » 20 Oct 2014 17:58

Au adoptat o metodă folosită pe alt forum, facem flame ca să facem trafic și nimic mai mult. Nu merită băgați în seamă.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
User avatar
stargate
Platinum User
Posts: 2848
Joined: 11 Sep 2013 22:01
Location: P3X-888

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby stargate » 20 Oct 2014 20:07

Corect spus ... daca si-au dorit sa fie caraghiosi nici ca nu o puteau face mai bine, să le dam pace chiar daca vor incerca sa ne provoace.
Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt în scop experimental si educational !
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby zmeura » 20 Oct 2014 21:28

Azi eu am fost capul rautatilor si apoi ne-am intins la depanat amintiri. De fapt nu am vrut decat sa spun asta:

Image

Tin minte ca odata mi s-a spus ca noi 7-8 care am plecat brusc nu contăm deloc (noi si daca or mai fi cativa tot nu va conta), pe forumul acela cica sunt jdemii de useri si nu se va observa nimic. Acum nu zic ca eram noi importanti, doar ma uitam la poza aia si am zis ca merita postata. :goodj
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
Meridian
Gold User
Posts: 2314
Joined: 24 Sep 2013 12:43
Location: Andromeda

Re: Legat de sateliti.info

Unread postby Meridian » 20 Oct 2014 23:06

E fake?

:))
******* Ich weiss, dass ich nichts weiss, und darum weiss ich mehr, als andere wissen! *******
Image
tedyted90
New member
Posts: 4
Joined: 21 Oct 2014 03:31

LEGAT DE TOT...

Unread postby tedyted90 » 21 Oct 2014 03:50


Return to “Offtopic”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests