Ca de Revelion m-am avut asteptat la un Proram mai frumos

Offtopic
User avatar
Black_Angel
Standard User
Posts: 116
Joined: 29 Sep 2013 20:06
Location: Arad- Karlsruhe

Ca de Revelion m-am avut asteptat la un Proram mai frumos

Unread postby Black_Angel » 01 Jan 2018 18:07

Dupa cite am scris la Titlul Topicului
m-am avut asteptat la un Program / Divertisment / Distractie mai buna, cu mult mai buna la Pro TV,

Gata a murit Popeasca sau pus Filme - ** Las Fierbinti **- und Divertisment / Program numai valbil de Revelion

Platind taxe de TV- m-am avut asteptat la ceva mai bun, mai ales de la Pro TV -

Voi - c-am ce parere aveti ?
User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: Ca de Revelion m-am avut asteptat la un Proram mai frumos

Unread postby dMd » 01 Jan 2018 21:53

Ca traim in Romania, ca actorii care pe vremuri erau implicit si "angajatii" TVR-ului se adunau de voie sau din obligatie cu mic cu mare, cu regizor si bineinteles cu sefii cenzurii si la mica intelegere, puneau in scena glume specifice anului nou. Acei actori s-au stins in marea lor majoritate, iar in timpul vietii nu prea au atras pe langa ei inlocuitori care sa le duca mestesugul gagurilor umoristice mai departe. Dupa 89 si doar cativa ani mai tarziu ... crema spectacolelor de revista sau al trupelor umoristice aparute, erau inca prezente la trusturile TV, insa fuga dupa capital a facut sa se rareasca prezenta lor pe micile ecrane. Acum televiziunile sunt intr-adevar comerciale si nu au interes sa plateasca un actor pentru un moment umoristic, este mult mai simplu sa pui de un taraf turbo-manelistic si de cateva persoane asa zise publice care de obicei sunt in slujba acelor televiziuni, sa scoata pe banda emisiuni ce se vor distractive in noaptea dintre ani. Pe de alta parte, tinerii care nu au apucat acele revelioane unde TV-ul avea o pondere insemnata pentru ca nu existau prea multe alternative, au fost obisnuiti sa ia o sticla e sampanie, sa iasa in strada unde concerteaza niste trupe romanesti, sa danseze si sa aibe impresia ca s-au distrat de minune. Revelionul nu mai este de mult in opinia Romanilor cu varste mai mici, acea reuniune.. unde in jurul unei mese festive si indestulata, se uita omul la TV si avea o muzica buna de petrecere, o gluma macar reusita pt timpul in care traia. Lumea a avansat si se distreaza altfel acum, iar emisiunile acelea poate nici nu mai sunt pe placul noului public. :drink2:
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.

Return to “Offtopic”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests