Ce ziceti de asta ?

Offtopic
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2946
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: Ce ziceti de asta ?

Unread postby ASiX88796 » 20 Sep 2015 16:34

»
Doar unul din cinci solicitanţi de azil este din Siria, potrivit datelor Eurostat, care contrazic afirmaţiile conform cărora majoritatea refugiaţilor au fugit din calea conflictului sirian, relatează Daily Mail în ediţia online.

Image

UE a înregistrat 213.000 de sosiri în aprilie, mai şi iunie, dublu faţă de aceeaşi perioadă din 2014, dar numai 44.000 dintre aceşti refugiaţi fugeau din calea războiului civil din Siria, potrivit Eurostat (27000 Afgani, 17000 Albanezi, 13900 Irakieni).

Aceste date "expun minciuna promovată în unele cercuri că mulţi dintre cei care ajung în Europa sunt din Siria", a declarat parlamentarul conservator britanic David Davies. "Cei mai mulţi oameni care fug de război merg în tabere din Liban şi Iordania. Mulţi dintre cei care au ales să-şi rişte vieţile să vină în Europa au făcut acest lucru din motive economice", a apreciat el.

sursa: mediafax.ro
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1540
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Ce ziceti de asta ?

Unread postby Levy » 20 Sep 2015 16:58

De ce credeti ca nu vor sa fie legitimati ?
Pentru ca atunci nu vor mai fi refugiati.
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2946
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: Ce ziceti de asta ?

Unread postby ASiX88796 » 23 Sep 2015 10:30

»
Image

sursa: prosport.ro
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4516
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Ce ziceti de asta ?

Unread postby zmeura » 23 Sep 2015 11:53

"Daca se va demonstra",pana atunci individa aia care punea piedica unui om cu un copil in brate nu mai trebuie demonstrat ca e o vită, e deja evident. :hehih:
Altfel "inocenta" vesticilor e cunoscuta , mai ales cand ne aducem aminte cum protestau ca se fac pe la noi garduri prin cartierele ocupate de "migrantii" locali.Americanii de rand sunt si mai si.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1540
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Ce ziceti de asta ?

Unread postby Levy » 23 Sep 2015 21:33

Imaginile mi se par incredibile.

https://www.facebook.com/10730209993897 ... 409389106/

Prapastia culturala intre noi si ei este incredibila. Pe moment nu-mi gasesc cuvintele sa comentez aceste imagini.
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
franta
Standard User
Posts: 457
Joined: 24 Sep 2013 17:51

Re: Ce ziceti de asta ?

Unread postby franta » 23 Sep 2015 22:15

zmeura wrote:"Daca se va demonstra",pana atunci individa aia care punea piedica unui om cu un copil in brate nu mai trebuie demonstrat ca e o vită, e deja evident. :hehih:
.

nu sant de acord , oamenii aia erau fugariti de politie si ziaristu a incercat sa ajute politistul ungur sa oprasca o persoana intrata fraudulos pe teritoriu tarii
daca e sa luam lucrurile in modul asta e adevaru sa creat un concept ca emigrantii sant ingeri si politia e rea ca vrea sa impuna legea
LE:
cica sant rapoarte ca in taberele de emgranti au loc violuri la ordinea zile si si kiar violuri asupra voluntarelor care sant prinse la inghesuiala
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4516
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Ce ziceti de asta ?

Unread postby zmeura » 24 Sep 2015 08:21

Nu e treaba ei sa "ajute politia".
Ganditi-va cum ne fac altii pe noi "tigani", cam asa e cu ei "teroristi".Da,sunt multi musulmani teroristi asa cum sunt multi romani de etnie tiganeasca. Cum ar fi sa vrei sa emigrezi in alta tara din UE si sa te trezesti cu politia ca iti da gaze si sare o dementa cu picoarele pe tine,pe motiv ca esti "tigan" ? Aia ar trebui sa fie arestata pentru asa ceva.

Eu nu am zis ca astia sunt sfinti si ca e bine ca vin,din contra,am scris mai sus ca i-as trimite inapoi.Dar daca deja au ajuns in Europa trebuie sa respecti macar la nivel minim drepturile omului.Daca eu vreau sa emigrez in alta tara ma astept sa mi se respecte si mie drepturile, daca nu am ce cauta acolo sa fiu trimis inapoi sau altceva, nu batut,gazat,etc.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"

Return to “Offtopic”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests