Google News

Offtopic
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Google News

Unread postby zmeura » 18 Aug 2015 19:48

Versiunea românească a serviciului Google News a fost lansată marţi, pe aceasta putând fi citite ştiri şi articole recente de la unele dintre cele mai importante publicaţii şi bloguri din România, transmite Mediafax în pagina electronică.

Google News poate fi accesat pe web la adresa https://news.google.ro/ şi prin aplicaţiile de pe Android şi iOS. Cei interesaţi vor putea accesa Google News intrând şi pe secţiunea "Ştiri" din partea de sus a rezultatelor căutării.

Internauţii Google News pot să citească unele dintre cele mai recente ştiri şi articole de la unele dintre cele mai importante publicaţii şi bloguri din ţară. Aceştia pot să îşi personalizeze căutările pentru a putea să urmărească subiectele de interes. Potrivit Google, indiferent din ce ţară provin sau ce limbă vorbesc, oamenii apelează la Google News pentru a citi despre fapte, opinii şi perspective asupra subiectelor ce îi interesează. Cu această nouă ediţie în limba română, Google speră să poată aduce ştirile mai aproape de un număr cât mai mare de români, conform unui comunicat remis Mediafax de reprezentanţii Google.

În prezent, serviciul Google News este disponibil în 28 de limbi, acoperind 45 de ţări.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"
User avatar
franta
Standard User
Posts: 457
Joined: 24 Sep 2013 17:51

Re: Google News

Unread postby franta » 19 Aug 2015 07:29

M-am uitat si eu aseara si am vazut doar stiri de la oficine basiste sau iohaniste. Se confunda acum . Deci ori google e părtinitor ori asti anti nor fi aflat
User avatar
zmeura
Site Admin
Posts: 4513
Joined: 10 Sep 2013 20:42

Re: Google News

Unread postby zmeura » 19 Aug 2015 08:34

Eu folosesc doar sectiunea Sport,restul e oricum neimportant.
.
"Sa fie bine ca sa nu fie rau"

Return to “Offtopic”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests