Gigablue Ultra UE Images

User avatar
Meridian
Gold User
Posts: 2314
Joined: 24 Sep 2013 12:43
Location: Andromeda

Gigablue Ultra UE Images

Unread postby Meridian » 25 Mar 2016 19:06

Image

- Imaginile postate sunt verificate de mine. E bine ca inainte de a pune o noua imagine sa faceti un backup la cea existenta. Daca nu va convine imaginea instalata, avand backup-ul la indemana, nu va faceti probleme!
******* Ich weiss, dass ich nichts weiss, und darum weiss ich mehr, als andere wissen! *******
Image
User avatar
Meridian
Gold User
Posts: 2314
Joined: 24 Sep 2013 12:43
Location: Andromeda

Re: Gigablue Ultra UE Images

Unread postby Meridian » 25 Mar 2016 21:35

Image

Image

Code: Select all

S-a trecut la versiunea 5.3! Am testat-o insa nu m-a surprins cu nimic! Ceva "floricele', skin-ul principal e strident si lipsit de eleganta! Pe partea de plugin-uri sta destul de bine - nu le-am verificat daca sunt toate functionale - si incearca cumva sa iasa un pic din tiparele obisnuite!




Code: Select all

User: root / Pass: root


Image
Link 1 Link 2
******* Ich weiss, dass ich nichts weiss, und darum weiss ich mehr, als andere wissen! *******
Image
User avatar
Meridian
Gold User
Posts: 2314
Joined: 24 Sep 2013 12:43
Location: Andromeda

Re: Gigablue Ultra UE Images

Unread postby Meridian » 26 Mar 2016 12:21

Image

Image

phpBB [video]


Code: Select all

Avem la indemana o imagine bine realizata! Functioneaza foarte bine, skin-ul de baza e chiar frumos! Pe de alta parte la "plugins" exista o adevarata "biblioteca" si avem de unde alege! Nu lipseste "blind scan" - un addon important pentru "vanatorii de feed-uri" - si evident functioneaza ireprosabil! Un factor important e si faptul ca receiverul vine echipat cu un procesor dual core, avand o memorie de 512 ddr 3 si care joaca un rol important! Imaginea e pe masura asteptarilor!


Image

Image

Image

Code: Select all

User: root / Pass: root


Code: Select all

VIX 4 E2 PROJECT VERSION: 2.1.002-BLUE


Image
Link 1 Link 2
******* Ich weiss, dass ich nichts weiss, und darum weiss ich mehr, als andere wissen! *******
Image
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Gigablue Ultra UE Images

Unread postby andym02 » 26 Mar 2016 14:30

OK , de pe aceasta img deschide ceva ????
Nu se vede , d'aia intreb .................. :noidea:
Din postarea anterioara nu vad " luminitza " :nono:
Last edited by andym02 on 26 Mar 2016 14:44, edited 1 time in total.
User avatar
Meridian
Gold User
Posts: 2314
Joined: 24 Sep 2013 12:43
Location: Andromeda

Re: Gigablue Ultra UE Images

Unread postby Meridian » 26 Mar 2016 14:39

@andym02 - Functioneaza fara probleme! Momentan nu i-am gasit nicio hiba! Stai linistit ca daca am gasit cel mai minor bug...l-am si trimis unde trebuie...pentru a fi eliminat!

:notw:
******* Ich weiss, dass ich nichts weiss, und darum weiss ich mehr, als andere wissen! *******
Image
User avatar
Meridian
Gold User
Posts: 2314
Joined: 24 Sep 2013 12:43
Location: Andromeda

Re: Gigablue Ultra UE Images

Unread postby Meridian » 28 Mar 2016 01:06

Image

Image

Code: Select all

S-a lansat versiunea oficiala OpenMips 5.3! Nu am rezistat si am instalat-o! Am fost atras ca un magnet de Gstreamer 1.8.0 - asta implica o stransa legatura cu iptv-ul! Am testat cateva stream-uri care aveau probleme la deschidere pe versiunea 5.2 - asta ca sa nu zic ca pe versiunea 4.3 nu deschide niciun stream, asta datorita faptului ca lipseste Gstreamer! Probabil ca nu s-a luat in calcul la inceput posibilitatea de a urmari si stream-uri online prin intermediul receiverului de satelit!  Acum, deschide, nu se mai blocheaza, stream-ul curge linistit...codecurile atasate isi fac treaba cu brio! Imaginea e stabila, nu am remarcat probleme, intuitiva ca si celelalte versiuni! Nu am intalnit blocari pe anumite frecvente - asta o spun deschis pentru ca aveam destule neplaceri pe sh4 cu defunctul Amiko Alien 8900, expediat la tomberon...dupa ce i-am taiat cablu si i-am aplicat cateva ciocane (asta pentru a cita din clasici) GigaBlue Ultra e un receiver de satelit de calitate si, nu in ultima instanta, are un suport pe masura!


:drink:

Image

Image

Image

Image

IPTV (Tyc Sports - Argentina)

Image

Code: Select all

User: root / Pass: root


Image
Link 1
******* Ich weiss, dass ich nichts weiss, und darum weiss ich mehr, als andere wissen! *******
Image
User avatar
dMd
Gold User
Posts: 1550
Joined: 11 Sep 2013 16:29

Re: Gigablue Ultra UE Images

Unread postby dMd » 28 Mar 2016 10:08

OPEN ATV 5.3 GigaBlue800 Ultra UE

Image

DOWNLOAD : openatv-5.3-gbultraue
Image Image Nu putem avea tot timpul dreptate.
User avatar
Meridian
Gold User
Posts: 2314
Joined: 24 Sep 2013 12:43
Location: Andromeda

Re: Gigablue Ultra UE Images

Unread postby Meridian » 01 Apr 2016 17:57

Image

Image

Code: Select all

 
Imaginea se comporta bine! Nu am descoperit erori! La plugins nu vom gasi emulatoare! Exista o solutie simpla care rezolva aceasta problema! Vom face o mica "schimbare" si vom inlocui in locatia "etc" folderul actual "opkg" cu cel propus de mine la download! Se sterge folderul original "opkg" si se inlocuieste cu cel nou! Dam restart la receiver si vom avea avem la plugins: softcams (camd, cccam, mgcamd, oscam)


Image

Image

=============
= SOFTCAMS =
=============

Image
Link 1 Link 2

Image


Code: Select all

User: root / Pass: root


Image
Link 1 Link 2
******* Ich weiss, dass ich nichts weiss, und darum weiss ich mehr, als andere wissen! *******
Image
User avatar
Meridian
Gold User
Posts: 2314
Joined: 24 Sep 2013 12:43
Location: Andromeda

Re: Gigablue Ultra UE Images

Unread postby Meridian » 02 Apr 2016 13:40

Image

Image




Code: Select all

User: root / Pass: root


Image
Link
******* Ich weiss, dass ich nichts weiss, und darum weiss ich mehr, als andere wissen! *******
Image
User avatar
Meridian
Gold User
Posts: 2314
Joined: 24 Sep 2013 12:43
Location: Andromeda

Re: Gigablue Ultra UE Images

Unread postby Meridian » 05 Apr 2016 17:15

Image

Image

Code: Select all

- S-a facut trecerea la versiunea 2.2, unde regasim printre altele noul gstream 1.8, important pentru stream-urile audio si video de pe internet!
- Includes latest driver updates for GigaBlue
- This release includes latest available drivers which include a driver update from the manufacturer to specificily offer extra support for OE-A 3.4


Code: Select all

User: root / Pass: root


Code: Select all

VIX 4 E2 PROJECT VERSION: 2.2.001-BLUE


Image
Link
******* Ich weiss, dass ich nichts weiss, und darum weiss ich mehr, als andere wissen! *******
Image

Return to “GigaBlue Ultra UE”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests