Ce viteza ai la internet si cat platesti pentru acea viteza ?

Reţelistică
Networking
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1540
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Ce viteza ai la internet si cat platesti pentru acea viteza ?

Unread postby Levy » 30 Jul 2021 20:41

Eu de vre-o 2 luni sint la Digi Romania.
Gigabyte popular costa 25 RON / luna si viteza este ca in videoclipul de mai jos.

phpBB [video]


Inainte de a fi la Digi, am fost la fostul UPC, actual Vodafone.
Viteza de la UPC era de 200 mbps si costa 43 RON / luna.
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
franta
Standard User
Posts: 457
Joined: 24 Sep 2013 17:51

Re: Ce viteza ai la internet si cat platesti pentru acea viteza ?

Unread postby franta » 31 Jul 2021 11:23

in germania la vodafone 50 mb/s costa 38 de euro, la inceputul contractului plateam 14.99 dar dupa primu an sa marit pretul
Florynsv
New member
Posts: 17
Joined: 13 Oct 2013 14:08

Re: Ce viteza ai la internet si cat platesti pentru acea viteza ?

Unread postby Florynsv » 01 Aug 2021 00:03

Eu sunt abonat la o firma mica locala din 2014, se numeste Cable Vision si platesc 43 de lei pe luna de la inceputul contractului si pana in prezent. Nu au marit niciodata pretul. In general merge binisor, atunci cand merge. Sunt perioade de cate o saptamana aproximativ, odata la cateva luni, cand mai mult nu merge decat merge, ori nu merge deloc, ori merge foarte greu, apoi dupa cate o saptamana din asta, incepe sa mearga ok o perioada. Prin luna mai au venit si cei de la RDS in localitate si au tras fibra in toata zona de au atras si atentia "dujmanilor" https://www.monitorulsv.ro/Local/2021-0 ... tism-urban, dar pana in prezent la mine in zona, n-au venit cu oferte si nici conectari n-am vazut sa faca. Pe site-ul oficial, localitatea apare acoperita!
Image
Image
Image

Return to “Reţelistică”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests