PNG to TPL image convert

Utile
Toor
Banned
Banned
Posts: 152
Joined: 04 Jan 2019 10:51

Re: PNG to TPL image convert

Unread postby Toor » 01 Nov 2021 17:18

Nu ai fost tu atent.Am scris ca piconurile pentru oscam transformate si urcate de tine sant nefunctionale.Ca sa fie functionale trebuie sa arate ca cele din exemplul dat pentru 16E unde avem 5 oscam-picon functionale. Asadar,intrebarea a fost cum facem functionale si sa arate ca alea pentru 16E caci astea urcate de tine au un format mai lung,am si exemplificat.
Asa si eu pot face 10,20 piconuri ptr. oscam functionale dar facute unul cate unul.Intrebarea era cum le facem odata pe toate?
User avatar
ASiX88796
Site Admin
Posts: 2946
Joined: 12 Oct 2013 17:02
Location: Timișoara

Re: PNG to TPL image convert

Unread postby ASiX88796 » 03 Nov 2021 12:34

»
@Toor: Foarte greu înțeleg ce vrei. Ai mari lacune în exprimare.

Acest topic este despre conversia fișierelor din format PNG în TPL și nimic mai mult. Mai pe băbește, ca și cum ai schimba euro în dolari sau cărămizile pe țigle. Ce faci tu cu dolarii sau cu țiglele după conversie e cu totul altă problemă. Din acest motiv acest topic este la secțiunea Utile.

Dacă te referi la OScam WebIf Last Channel settings atunci discuția e cu totul alta. Conversia este doar un pas, trebuie să urmezi și restul pașilor. Citește topicul OScam WebIf Last Channel settings, acolo ai toate detaliile.

Iar dacă vrei să redenumești 1000 de fișiere fi sigur de faptul că se poate face automat, folosind scripturi sau aplicații. Redenumirea fișierelor informatice și scripturile (automatizări) sunt chestii elementare de iT. Sunt ca și adunarea sau scăderea la matematică. Dar cine nu a făcut informatică la școală, asta este, rămâne varianta redenumirii manuale sau studiu individual, este plin de cursuri pe internet. Pe forum avem și secțiunea Personal Computer, Personal Computer Linux sau Rețelistică, secțiuni unde se pot discuta punctual astfel de probleme.

Acest forum este pentru discuții și schimb de informații. Singura obligație este respectarea regulilor. Nici un user nu este obligat să pună la dispoziție altui user nimic. Cine vorbește frumos și cere ajutor sunt șanse să primească. Eu unul am răspuns favorabil la majoritatea cererilor, în limita timpului meu disponibil binențeles.
___________________________ ____ ___ __ _
» Mulţi vorbesc, puţini comunică.
Toor
Banned
Banned
Posts: 152
Joined: 04 Jan 2019 10:51

Re: PNG to TPL image convert

Unread postby Toor » 03 Nov 2021 13:17

Domnule profesor universitar,i-mi cer scuze.Da,intradevar nu am studii superioare ca dvs. si nici informatica nu am facut tot ca dvs.
Da,ma refer la OScam WebIf Last Channel settings dar domniile voastre percep mai greu acest termen universitar.
Nu toti avem aceeasi scoala,insa pretentii da.
Laso asa pe linie moarta ca e ok. Am inteles tot ce ai inteles.
Toor
Banned
Banned
Posts: 152
Joined: 04 Jan 2019 10:51

Re: PNG to TPL image convert

Unread postby Toor » 03 Nov 2021 19:36

Va multumesc pentru rabdare.Era mai simplu decat credeam.M-am folosit de scriptul de aici: https://github.com/s3n0/e2scripts/blob/ ... nverter.py
Trebuie sa oscam.srvid la zii pe care l-am luat de aici: http://kos.twojeip.net/
Apoi doar din telnet si se va face conversia corespunzatoare tuturor piconurilor descarcate.

https://ibb.co/K58PKk4

O seara faina!

Return to “Utile”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests