Conversie din m3u in ts

Servicii I.P. TV & Televiziune Online
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Conversie din m3u in ts

Unread postby andym02 » 19 Mar 2017 13:02

Neavand un nett de calitate n-am fost interesat de IPTV , insa zilele astea am incercat si chiar am reusit sa fac cateva adrese IPTV cu extensia m3u , sunt functionale , chiar multumitoare , alta nelamurire am si anume :
Cum pot converti fisierul cu extensia m3u in ts , am incercat cu vlc , cu CONVERTITORE M3U , fara prea mari reusite .
Asteptam un punct de vedere din partea celor care doresc si care au experimentat :tnks: :goodj
User avatar
Levy
Gold User
Posts: 1538
Joined: 02 Oct 2013 15:07
Location: ABSURDISTAN

Re: Conversie din m3u in ts

Unread postby Levy » 19 Mar 2017 15:49

Da-ne vre-un link functional m3u si testam ! Nu conteaza ce canal doar sa fie functional.
Dacă ai tăiat și ultimul copac, ai otrăvit și ultimul râu și ai prins și ultimul pește, ai să fi uimit să constați că banii nu sunt comestibili !

Image
User avatar
alexz
Standard User
Posts: 344
Joined: 10 Dec 2013 05:58

Re: Conversie din m3u in ts

Unread postby alexz » 19 Mar 2017 21:16

am reusit sa fac cateva adrese IPTV cu extensia m3u.....spune te rog pe ce receptor sau imagine si cu ce program ai reusit....
User avatar
andym02
Advanced User
Posts: 923
Joined: 06 Mar 2014 19:18
Location: Belgravistan
Contact:

Re: Conversie din m3u in ts

Unread postby andym02 » 20 Mar 2017 20:33

am reusit sa fac cateva adrese IPTV cu extensia m3u

acelasi lucru l-am obtinut si eu , cu o multime de programe TV HD pe care multi si le-ar dori :hehih:
extensia m3u este o lista care contine linkuri in diferite formate., MP4, MPEG, .....etc
TS este un protocol , o codare video, vlc salveaza in format TS ...(streamul ala pe care il scoate default sau nativ vlc este TS )
Deci nu se prea poate face mare lucru , regandit si reanalizat acest aspect ca totul sa fie OK . :tong: :noidea:
User avatar
alexz
Standard User
Posts: 344
Joined: 10 Dec 2013 05:58

Re: Conversie din m3u in ts

Unread postby alexz » 21 Mar 2017 08:04

Am inteles caci a-ti reusit dar impartasiti si noua nestiutorilor modalitatea de a creea un stream cu un program fie el SD sau HD.

Return to “IPTV & Streaming”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests