Multi-Feed

Antene, LNB, DiSEqC, Conectică etc
dic_star79
Standard User
Posts: 246
Joined: 08 Oct 2013 19:47

Re: Multi-Feed

Unread postby dic_star79 » 14 Apr 2014 21:36

H-H este bun daca vrei sa freci :hehih: telecomanda, multi-feed este pentru cei care se multumesc sa nu frece :haha: telecomanda.
User avatar
franta
Standard User
Posts: 457
Joined: 24 Sep 2013 17:51

Re: Multi-Feed

Unread postby franta » 17 Apr 2014 20:39

eu as merge pe multifeed poate unu mai mare , dar daca nu ai acces la 28 est e suficient
User avatar
cristianionut
New member
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2014 06:33

Re: Multi-Feed

Unread postby cristianionut » 04 Aug 2014 16:23

Cum stau la bloc si evident montarea unei antene pe bloc este o problema pentru a aproba administratia blocului. o toroidala ramane la stadiul de dorinta.
Asa ca voi face un multifeeed similar cu cel montat si postat in topic mai sus de stargate la care as face cateva mici imbunatatiri respectiv:
-folosirea de lnb-uri foarte usuoare, ca sa nu avem o greutate mai mare pe bratul central,eu vreau sa am pina intr-un kilogram tot sistemul.
-un suport de antena cu diametru mai mare la prindere, astfel incat la vanturi puternice antena sa reziste,
-daca e cazul, voi monta doua tije in lateralul bratului central pentru intarire,
Deocamdata imi mai trebuiesc doua bride la suportul multifeeed astfel incat sa am 6 lnb-uri. Imi mai trebuie si cateva inele adaptoare la LNB-urile Inverto cu gat subtire, dar sa fie excentrice.Am gasit ceva la satshop in cluj.In rest totul e pregatit si spre sfarsitul luni trecem la treaba. :thumb:

Return to “Componente pentru recepţie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests